FOTOD JA VIDEO | Neli väravat löönud Liverpool sai Manchester City üle dramaatilise võidu, Klavan sekkus viimaseks minutiks

(95)

Ragnar Klavani koduklubi Liverpool sai Inglise jalgpalli kõrgliiga 23. voorus dramaatilise 4:3 võidu tabeliliidri Manchester City üle, kes seni polnud veel kaotust tunnistanud. Eesti koondise keskkaitsja toodi mängu alles viimaseks minutiks.

Liverpool läks kohtumist juba 9. minutil Alex Oxlade-Chamberlaini tabamusest juhtima. Viis minutit enne poolajavilet viigistas seisu Leroy Sane, kes mängis osavalt üle nii äärekaitsja Joe Gomeze, keskkaitsja Joel Matipi kui ka väravavaht Loris Kariuse.

Tõelise väravasaju korraldas Liverpool 59.-68. minutini, minnes lühikese ajaga 4:1 juhtima - jala said valgeks Roberto Firmino, Sadio Mane ja Mohamed Salah.

84. minutil lõi Bernardo Silva City poolelt tagasi teise, esimesel üleminutil Ilkay Gündogan veel kolmandagi värava ning kuigi tabeliliidril oli neljandal üleminutil kasutada ohtlik karistuslöök, siis hooaja esimeses kaotusest neil pääsu polnud.

Klavan toodi mängu neljandal üleminutil Mane asemele.

City jätkab tabelis esikohal 62 punktiga, Liverpool tõusis kolmandaks 47 punkti peale. Sama punktisumma on kogunud ka teist positsiooni hoidev Manchester United ja neljandal real asuv Londoni Chelsea. Tottenhamil on viiendana 44, Arsenalil kuuendana 39 silma.

Vaata tipphetki!

Liverpool - Manchester City
Mäng läbi! Võit on käes.
City värav oli lähedal. Peaga saab Agüero löögile, pall läheb napilt postist mööda. Suluseis oli ka.
James Milner võtab veel 4. üleminutil kollase kaardi. City karistuslöök. Klavan tuleb Sadio Mane asemel väljakule!
4:3! Teisel üleminutil saab Ilkay Gündogan värava eest jala vahele ja vähendab City kaotusseisu minimaalseks.
Neli minutit lisab kohtunik mängule juurde.
Kaks minutit normaalaja lõpuni.
Fernando Silva lööb 84. minutil 4:2. City üritab veel mängu tagasi tulla.
70. minut: Raheem Sterling (Man City) saab palli käega mängimise eest kollase kaardi.
4:1! Mohamed Salah sahistab võrku 68. minutil. City hooaja esimene kaotus paistab olevat vältimatu. City väravavaht tuli oma kastist välja ja andis valesöödu otse egiptlase jala peale. Salah ei jätnud võimalust kasutamata. https://twitter.com/LFC/status/952593108352618497
Möödub minut ja Sadio Mane lööb Liverpooli juba 3:1 ette!
Firmino viib 60. minutil Liverpooli juhtima! Ja korjab endale särgi seljast võtmise eest vabatahtlikult kollase kaardi.
Teine poolaeg on alanud!
Esimese poolaja statistika:
Esimene poolaeg on lõppenud!
VÄRAV! 41. minut: Leroy Sane mängis üksinda üle nii äärekaitsja Gomeze kui ka Joel Matipi ning viigistas seisu 1:1. Foto: AFP/Scanpix
Liverpooli väravavaht Karius teeb esimese tõrje alles 34. minuti. Kauglööki proovis Kevin De Bruyne.
Manchester City teeb juba esimese vahetuse 31. minutil - poolkaitsja Fabian Delph lahkub, Danilo sekkub. Pep Guardiola sundkäik oli tingitud vigastusest.
Oxlade-Chamberlain on suutnud juba 20 mänguga Liverpooli eest lüüa rohkem väravaid kui eelmise kahe hooaja jooksul Arsenalis. https://twitter.com/OptaJoe/status/952574855878184965
Alexander Mark David Oxlade-Chamberlain avab 9. minutil väravaarve. Liverpool ette 1:0!