FOTOD JA BLOGI | Liverpooli rekordost lõi debüütmängus võiduvärava

(51)

Ragnar Klavani koduklubi FC Liverpool alistas reedel FA karikamängus külla sõitnud linnarivaal Evertoni 2:1. Võiduvärava lõi debüüdi teinud keskkaitsja Virgil van Dijk, kes 84. minutil nurgalöögi järel peaga võiduvärava.

Avapoolaja lõpus oli inglane James Milner Liverpooli mänguskoori avanud, teise mängupoole keskel suutis islandlane Gylfi Sigurdsson kontrarünnakul viigistada.

Klavan tänaseks mänguks algkoosseisu ei pääsenud ja alustas vahetusmehena. Peatreener Jürgen Klopp selgitas mängu eel, et Klavan ja Dejan Lovren said täna puhkust, sest on viimastel nädalatel väga palju mänginud. Van Dijki kõrval tegutses Joel Matip.

Teises tänases karikamängus alistas Manchester United esiliigaklubi Derby County 2:0.

Liverpooli algkoosseis: Karius, Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Can, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Mane, Firmino.
Evertoni algkoosseis: Pickford, Kenny, Holgate, Jagielka, Martina, McCarthy, Schneiderlin, Rooney, Bolasie, Sigurdsson, Calvert-Lewin.

Liverpool - Everton
KÕIK! Liverpool võitis Van Dijki imelise debüüdi ja värava abil Evertoni 2:1.
ManUtd saab lõpuks oma tahtmise - Jesse Lingard lööb 84. minutil Derby vastu 1:0.
2:1 Liverpoolile! Van Dijki imeline debüüt - hollandlane lööb peaga värava! Holgate kaotas peavõitluse ning Pickford jooksis valesti väravast välja.
Firminol oli võimalus, ent tema löök Evertoni väravat ei leia. 82 minutit saab mängitud.
Lukaku lõi posti, kuid oli ka suluseisus. Kas tõesti Manchester United piirdub viigiga?
Liverpool on kerges šokis ega suuda rünnakuid korralikult üles ehitada.
Raskekahurväega mängiv ManUtd on endiselt Derby vastu kuival. 75 minutit mängitud, seis 0:0.
Evertoni kontra kannab vilja - Sigurdsson viigistab! Seda väravat on raske Liverpooli keskkaitsjate süüks panna, sest pall kaotati ründefaasis. Evertoni poolel väärib imetlust keskkaitsja Jagielka spurt üle väljaku, kes andis lõpuks ka väravasöödu.
1:1!
63. minut: Van Dijk pääses peaga löögile, kuid pall lendab värava keskele ja Pickford tõrjub... https://twitter.com/LFC/status/949389248968511489
59. minut: Liverpooli vasakkaitsja Robertson põrutas terava nurga alt peale, ent Pickford tõrjub. https://twitter.com/LFC/status/949388304935522306
56. minut: Liverpool pääses kontrasse - Lallana võidujooks kaitsjaga lõppes paraku möödalöögiga.
Paremkaitsja Gomez pääses Liverpooli nurgalöögi järel värava eest peaga löögile, et sihik oli täiesti paigast ära. https://twitter.com/LFC/status/949387522278330369
Teine poolaeg pole Liverpool - Everton mängus veel midagi ohtlikku pakkunud. Külalised teevad esimese vahetuse, asendades Rooney Lookmaniga. Ilmselt kartis Evertoni boss Sam Allardyce, et kollase kaardiga ja frustreerunud Rooney võib nad varsti vähemusse jätta.
Manchester Unitedi ja esiliigaklubi Derby County mängus on seis endiselt 0:0.
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaeg lõppeb Liverpooli 1:0 eduseisus. Rekordost Van Dijkilt väga kindel poolaeg, kuid väga proovile teda ka ei pandud.
Nii saatis Milner palli võrku.
Van Dijk proovis kauglööki, kuid see tabas kaitsjat.
Nüüd läks mölluks - Liverpooli ja Evertoni mehed on karvupidi koos! Holgate kaotas Firminole palli, kuid sõitis siis ründaja selja tagant pikali ja platsilt välja. Brasiillane läks õiendama ja sellest möll algas. Keegi kollast kaarti siiski ei saa.
1:0. Milner realiseerib penalti ja avab skoori!
Evertoni kaitsja Mason Holgate teeb karistusala joonel vea Adam Lallana vastu.
PENALTI LIVERPOOLILE!
33. minut: Mane kauglöök lendab väravast mööda ja üle.
Liverpooli ründemäng on siiani üsna hambutu. Ka osa staadioni publikust pole senise esitusega sugugi rahul ja annab selle kohta märku.
25. minut: Milner pääses karistusalas vasakult poolt löögile, ent pall vuhiseb posti kõrvalt mööda.
Liverpool domineerib, kuid tablool püsib 0:0.
Van Dijk aktsioonis koos vasakkaitsja Andrew Robertsoniga.
Wayne Rooney on saanud kollase kaardi, ühtegi üliohtlikku olukorda pole veel väravate all sündinud.
Mäng on alanud.
Peatreener Jürgen Klopp selgitas tänast keskkaitsepaari valikut järgenevalt: "Ragnar Klavan ja Dejan Lovren on viimastel nädalatel mänginud väga palju ning mõlemal mehel annab mõni koht kergelt tunda. Seega kasutame värsket Matipit ning lisaks väga värsket Virgil van Dijki."