Liverpool muukis esimest korda Burnley värava lahti 61. minutil, kui Trent Alexander-Arnoldi tsenderduse paremalt äärelt vormistas löögiga ristnurka 1:0 tabamuseks Sadio Mane.

Terve Liverpooli kaitseliin peab endale tuhka pähe raputama Burnley viigivärava pärast, mille 87. minutil lõi Johann Gudmundsson.

Liverpool ei tahtnud aga kuidagi viigiga leppida ning jahtis lõpuhetkeil võiduväravat, mille Klavan 94. minutil Dejan Lovreni söödust peaga värava eest ka sepistas, kirjutades end ajalukku kui esimene Eesti jalgpallur, kes Inglise Premier League'is võrku sahistanud.

Liverpool jätkab tabelis 44 punktiga neljandal kohal. Burnley asub 34 silmaga seitsmendal tabelireal. Liverpooli järgmine mäng on reedel karikasarjas linnarivaal Evertoni vastu, kes täna kaotas 0:2 Manchester Unitedile.

Teised mängud:

Brighton - Bournemouth 2:2
Leicester - Huddersfield 3:0
Stoke - Newcastle 0:1

Tabeliseis: 1. Man City 59 punkti, 2. Man United 47, 3. Chelsea 45, 4. Liverpool 44, 5. Arsenal 38, 6. Tottenham 37, 7. Burnley 34, 8. Leicester 30, 9. Everton 27, 10. Watford 25, 11. Huddersfield 24, 12. Brighton 23, 13. Newcastle 22, 14. Bournemouth 21, 15. Southampton 20, 16. Stoke 20, 17. Crystal Palace 19, 18. West Ham 18, 19. West Brom 16, 20. Swansea 16.

Enne mängu:

Eelmises mängus Leicester City vastu, mis tänu Mohamed Salahi kahele väravale 0:1 kaotusseisust 2:1 võideti, sekkus Klavan vahetusest alles 89. minutil. Tänane koosseis erineb laupäevasega aga suisa seitsme mehe võrra.

"Coutinho ja Salah pole valmis mängima, seetõttu pole neid ka koosseisus. Mõlemad on vigastatud. See pole lahe, aga asjad on paraku nii. Ülejäänud muudatused on tingitud sellest, et tahtsime sisse tuua värskeid jalgu ning leida selleks mänguks õige formatsiooni ja taktika."

"Seda tööd peab lihtsalt tegema ning me tegime ettevalmistuses juba osa tööd ära. Eks näis, kuidas see kõik välja kukub."

Esimest korda on sel Premier League'i hooajal algrivistuses hooaja eel reielihast vigastanud Adam Lallana. "Üritasime olla nii mõistlikud kui võimalik. See oli Adami jaoks pikk periood. Lausa hullumeelne, kui pikaks see kujunes. Aga ta on meiega olnud juba mõned nädalad ja valmis minuteid koguma. Nüüd ta on valmis alustama."

Liverpool pole Premier League'is ja karikasarjas kaotust pidanud tunnistama järjest 15 kohtumises, ainult liigas 12 mängu järjest. Tegu on Kloppi edukaima seeriaga Inglismaa klubi eesotsas.

Liverpooli ja Burnley viimane mäng Anfieldi staadionil septembris lõppes 1:1 viigiga. Burnley esitused sel hooajal on kõikunud seinast seina - Tottenhamilt saadi 23. detsembril kindel 0:3 kaotus, kuid järgmises mängus viigistati võõrsil 2:2 Manchester Unitediga ja 30. detsembril mängiti väravateta viiki Huddersfield Towniga.

Burnley asub tabelis 34 punktiga seitsmendal, Liverpool 41 punktiga neljandal kohal. Mõlemal on peetud 21 kohtumist.