10 MÄNGUFAKTI | Hispaania ja Venemaa

(4)

Hispaania

• Hispaania ei ole mitte kunagi MM-il korraldajariiki võitnud. 1934. aastal kaotasid Itaaliale veerandfinaalis, 1950. aastal Brasiiliale ning 2002. aasta MM-il veerandfinaalis penaltitega Koreale.
  • Viimasest kuuest MM-il võidetud mängust viis on lõppenud Hispaanial 1 : 0 seisuga.
  • Alagrupifaasis löödi Hispaaniale ainult kuus lööki raamidesse, kuid viis nendest lõppesid väravaga.
  • Andres Iniesta tegi oma Hispaania koondise debüüdi 2006. aasta 27. mail just Venemaa vastu.

Venemaa

• Venemaa mängib oma esimeses kaheksandikfinaalis pärast 1986. aasta MM-i, kus nad kaotasid lisaajal 4 : 3 Belgiale.
  • Viimati langes korraldajamaa kaheksandikfinaalis välja 2002. aasta MM-il, kui Türgi võitis Jaapanit 1 : 0.
  • Ainult venelaste legendaarne väravavaht Lev Yashin (17 mängu) on MM-il ja EM-il Venemaa eest teinud rohkem mänge kui praegune keskkaitsja Sergei Ignashevich (16 mängu).
  • Viimases kuues mängus Luzhniki staadionil ei ole Venemaa lasknud lüüa endale mitte ühtegi väravat.

Vastasseis

• Hispaania ja Venemaa on omavahel kohtunud 11 korda. Venemaa on võitnud ainult ühe mängu (neli viiki, kuus kaotust).
  • Peatreenerid Fernando Hierro ja Stanislav Cherchesov mängisid teineteise vastu 1991. aasta meistrite liiga veerandfinaalis. Kahe mängu kokkuvõttes pääses edasi Cherchesov ja Spartak.

Jalgpalli-MM-i mängudele saad panustada Coolbeti lehel.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!