Sevilla, kes oli avakohtumises võitnud kodus Valenciat 2:0, jäi eile võõrsil juba 26. minutiks sarnase skooriga kaotusseisu. 70. minutil viis Jeremy Mathieu Valencia juba kolmeväravalisesse eduseisu ning paistis, et Sevilla jääb finaalist eemale, ent Stephane M`bia neljanda lisaminuti värav viis Sevilla tänu võõrsil löödud väravale edasi.

Sarnaselt põnev oli ka teine poolfinaal, kus Benficale piisas võõrsil 0:0 viigist Torino Juventuse vastu, sest avakohtumine oli tulemusega 2:1 võidetud. Mängu varjutasid kolm punast kaarti - neist kaks tükki said Benfica mängijad.

Benfica jõudis finaali teist aastat järjest. Mullu kaotati otsustavas mängus 1:2 Londoni Chelsea`le. Meeskonna viimane tiitlivõit eurosarjast pärineb aga 1962. aastast, mil võideti Meistrite Liiga eelkäija Euroopa karikas. Sevilla on võitnud Euroopa Liiga suisa kahel korral - 2006. ja 2007. aastal.

Finaal peetakse 14. mail Torinos.

Euroopa Liiga poolfinaalide kordusmängud:

Valencia 3-1 Sevilla (2-0), üldskoor 3-3
14' Feghouli, 26' (ov) Beto, 70' Mathieu - 90'+4 M'Bia