Sellega sai Realist esimene klubi, kes selles sarjas teist korda kolm hooaega järjest finaali jõudnud. Lisaks käimasolevale seeriale, mis ulatub tagasi hooaega 2015/2016, pääseti lausa viis korda järjest finaali aastatel 1956-1960. Vaid viis klubi peale Reali on kahe parema sekka pääsenud kolmel aasta järjest - Benfica, Ajax, Bayern, AC Milan ja Juventus.

Kohtumine algas intrigeerivalt: Bayern läks juba 3. minutil Joshua Kimmichi tabamusest juhtima. Karim Benzema viigistas peaga kõigest kaheksa minutit hiljem.

Teine poolaeg algas Bayernile katastroofiliselt, kui juba 22. sekundil tegi väravavaht Sven Ulrich kaitsja söötu vastu võttes hirmsa prohmaka. Teise värava sai kirja tühja väravaga silmitsi seisnud Benzema, kel piisas vaid jalg pallile vastu panna.

Viimase õlekõrre kinkis Bayernile endise Reali mehe James Rodriguezi 63. minuti värav. Veel üks Saksamaa klubi värav oleks tiitlikaitsja Reali konkurentsist kukutanud, kuid külaliste meeletust survest hoolimata suutis Real 2:2 viigist kinni hoida.

Pool tänasest saavutusest läheb Reali väravavahi Keylor Navase arvele, kes oma tõrjetega mitmel korral meeskonna halvimast päästis. Kokku sooritas Bayern tervelt 23 pealelööki Reali 9 vastu.