Flora asus kohtumist juhtima, kui 32. teisel minutil oli täpne Gert Kams. Viis minutit hiljem duubeldas eduseisu Markus Poom.

Suurepärase mängu tegi Flora väravavaht Mait Toom, kes päästis meeskonna mitmel korral ning tõrjus ka 53. minutil vastaste penalti. Teisel poolajal oli mõlemal klubil võimalusi skoorimiseks, aga rohkem väravaid ei löödud ning tulemusega 2:0 kohtumine lõppes.

Kokkuvõttes edenes Nikosia APOEL seisuga 5:2 kolmandasse vooru. Sellega on Eesti klubide jaoks tänavune eurohooaeg lõppenud.

Euroopa Liiga järgmises ringis kohtub APOEL Iisraeli meistri Beer-Sheva Hapoeliga, kes võitis Meistrite Liiga eelringis Florat kokkuvõttes 7:2.

Video väravatest:

ENNE MÄNGU:

Flora: 73-Mait Toom, 19-Gert Kams, 21-Madis Vihmann, 24-Henrik Pürg, 4-Kevin Aloe, 22-Aleksandr Dmitrijev, 35-Markus Poom, 49-Zakaria Beglarišvili, 9-Rauno Alliku, 20-Maksim Gussev, 7-Frank Liivak.
Varus: 1-Magnus Karofeld, 2-Märten Kuusk, 5-Vladislav Kreida, 6-German Šlein, 27-Joseph Saliste, 50-Erik Sorga, 71-Mark Anders Lepik.

APOEL: 99-Boy Waterman, 7-George Efrem, 8-Lucas Souza, 13-Musa Al-Taamari, 17-Ghayas Zahid, 21-Zhivko Milanov, 26-Nuno Morais, 32-Yohan Tavares, 44-Nicholas Ioannou, 49-Dellatorre, 50-Carlao.
Varus: 1-Rafael Romo, 6-Savvas Gentsoglou, 11-Nektarios Alexandrou, 19-Tomas De Vincenti, 29-Praxitelis Vouros, 30-Giorgos Merkis, 88-Reza Ghoochannejhad.

Flora jaoks on tänavune eurohooaeg kulgenud taas nirult, kuigi tõele au andes pole neil ka vastastega sugugi vedanud. Meistrite liiga avaringis saadi Iisraeli tšempionilt Beer-Sheva Hapoelilt kahe mängu kokkuvõttes 2:7 kaotus, kaotuse järel Euroopa liigas jätkati eelmainitud 0:5 kaotusega. Kuigi edasipääsuvõimalused on puhtalt teoreetilised, üritatakse kodupubliku ees täna tugevale vastasele lahing anda.

Flora kahjuks on nad täna ilma kahest põhitegijast: kõrvale jäävad nii Rauno Sappinen (näpuluu murd) kui ka Mihkel Ainsalu (tagareie vigastus). Usutavasti võivad nende koha algkoosseisus võtta Frank Liivak ja Zakaria Beglarišvili.

APOEL on juba aastaid kuulunud Euroopas tugevate keskmike sekka: Meistrite liiga alagrupiturniirile jõudmine ei ole selle klubi jaoks juba ammu enam midagi väga erilist. 2012. aastal jõuti Euroopa klubijalgpalli prestiižikaimas sarjas koguni veerandfinaali, mullu piirduti alagrupis Tottenham Hotspuri, Madridi Reali ja Dortmundi Borussia järel viimase kohaga.

Tänavusel suvel saadi aga Meistrite liiga esimeses eelringis lausa šokk-kaotus, kui kahe matši kokkuvõttes jäädi 2:3 alla Leedu meistrile Marijampole Suduvale. Suduvale tõi edu kodus peetud avamängu algus: kõik kolm väravat löödi esimese 19 minutiga ning edasi suudeti pääseda hoolimata sellest, et 180 minutiga tegi APOEL kokku 46 pealelööki, Suduva vaid kaheksa.

Kohtumine Lilleküla staadionil algab täna kell 19.00, Delfi TV toob matši huvilisteni otseülekandes. Kohtumist kommenteerib Raul Ojassaar.