Tõeliselt väravaterohkeks ja ülimalt põnevaks kujunes just City ja Monaco vastasseis - kuigi Raheem Sterling viis kodumeeskonna avapoolaja keskel juhtima, suutis Monaco end vaheajale ikkagi eduseisus viia. 50. minutil oli Falcaol võimalik külaliste edu juba kahele väravale kasvatada, kuid tema väga kesise penalti suutis City väravavaht Willy Caballero tõrjuda.

Teine poolaeg kujunes tõeliselt väravatesajuks - kui esialgu kõmmutati väravaid kordamööda, siis kohtumise viimased kolm tabamust kuulusid just võõrustajatele ning Sergio Agüero kaks väravat ning John Stonesi ja Leroy Sane tabamused tõid Cityle kaotusseisust koguni kaheväravalise võidu.

Monacole on väikeseks lohutuseks küll kolm võõrsilväravat, kuid kaheväravaline kaotusseis tuleb kordusmängus koduplatsil nii või naa tagasi mängida. Kaheksa väravat on ühtlasi Meistrite liiga play-off'ide avamängude ajaloo suurim skoor.

Teine kohtumine kujunes vähemalt mängupildi poolest pisut ühepoolsemaks - võõrsil mänginud Atletico läks kiirelt 2:0 juhtima, kuid Karim Bellarabi värav teise kolmveerandtunni alguses andis Leverkusenile lootust. Kevin Gameiro penalti ja Fernando Torrese hiline tabamus viisid Hispaania klubi lõpuks kindla võiduni isegi hoolimata nende ühest õnnetust omaväravast ning võõrsil saavutatud kaheväravaline edu annab Atleticole kordusmänguks kätte kõik trumbid.