Liverpool jäi kohe mängu alguses surve alla ning juba 10. minutil sai kodumeeskond penalti, kui Dejan Lovren tõmbas karistusalas maha Serge Gnabry. Inglismaa klubi õnneks horvaadi Andrej Kramarići penalti ebaõnnestus ning belglane Simon Mignolet suutis peaaegu värava keskele lennanud palli tõrjuda.

35. mänguminutil said Liverpooli fännid uue kangelase - alles 18-aastane paremkaitsja Trent Alexander-Arnold kõmmutas karistuslöögi väravasse, viies inglased 1:0 ette. Sellise skooriga avapoolaeg ka lõppes.

Teist mängupoolt alustas taas teravalt Hoffenheim, kuid Liverpooli kaitse püsis kindel. Teistkordselt jõudsid külalised sihile veerand tundi enne kohtumise lõppu, mil vahetusmees James Milner pääses terava nurga alt löögile, pall sai kaitsjast kerge rikošeti ja maandus võrgus.

Kui mängitud sai 87. minutit, jõudis lõpuks ka Hoffenheim teenitud väravani - Liverpooli kaitse magas vahetusmängija Marc Uthi maha ning karistusalasse täpse tsenderduse saanud sakslane saatis palli täpse löögiga Mignolet selja taha. Viigiväravat aga sakslastel enam lüüa ei õnnestunud ning kordusmängule läheb Liverpool selge favoriidina.