Šveitsis toimunud mängu skoori avas 23. minutil USA koondislane Clint Dempsey, kuid juba neli minutit hiljem jõudis Baseli poolelt sihile egiptlane Mohamed Salah. 49. minutil viis Alexander Dragovic Baseli 2:1 ette ning tundus, et Šveitsi klubil õnnestubki inglased normaalajal auti lüüa, kuid 82. minutil lõi Dempsey tabloole seisu, mille sarnasega lõpetati ka avamäng Londonis.

Lisaaega alustas Tottenham aga ühemehelises vähemuses, kuna 90. minutil oli viimase kaitsjana Baseli ründaja kontrarünnakul maha niitnud ja platsilt minema saadetud Jan Vertonghen, mistõttu kulges terve lisaaeg täielikult Baseli dikteerimisel. Ometi suutis Tottenham vastu pidada ning mängu penaltiteni viia.

Penaltiseerias eksis Tottenhamil aga juba esimene lööja Tom Huddlestone ning sama tegi ka Emmanuel Adebayor. Baselile seega penaltiseeriast 4:1 võit.

Teistes mängudes erilisi üllatusi ei sündinud. Avamängu kodus 2:0 võitnud Istanbuli Fenerbahce suutis võõrsil Rooma Lazio vastu välja mängida 1:1 viigi ning edasi pääseda kokkuvõttes 3:1 võiduga.

Lissaboni Benfica viigistas samuti võõrsil Newcastle Unitediga 1:1 ning pääses poolfinaali üldvõiduga 4:2. Varasemas mängus kaotas Londoni Chelsea Venemaal Kaasani Rubiinile 2:3, kuid edenes poolfinaali tänu kodumängus saadud 3:1 võidule, üldskoor 5:4.

Meistrite ja Euroopa liiga poolfinaalpaarid loositakse juba täna kell 13.