Dortmund vajas vaid 25 minutit, et 4:0 juhtima pääseda. Kodumeeskonna eest tegid skoori Pierre Emerick Aubameyang, Benjamin Stambouli (omavärav), Mario Götze ja Raphael Guerreiro.

Schalke suur tagasitulek algas 61. mänguminutil, mil Guido Burgstaller lõi külaliste avavärava. Vaid neli minutit hiljem jõudis sihile ka Amine Harit ning veerand tundi enne lõpuvilet muutus Dortmundi olukord veel keerulisemaks, kui Aubameyang sai punase kaardi. Schalke kasutaski arvulise ülekaalu ära ning võitles Daniel Caligiuri 86. minuti ja Naldo neljanda lisaminuti väravate abil välja viigi.

Dortmund, kes pole viimases kuues kohtumises võidurõõmu maitsta saanud, on langenud 21 punktiga viiendaks. Liider on Müncheni Bayern (29p), kes alistus täna Schalke (24) kõrvale kolmandat kohta jagama tõusnud Mönchengladbachi Borussiale 1:2.