Barcelona asus Camp Nou staadionil 67 734 pealtvaataja ees juhtima avapoolaja lõpuminutitel, kui Lionel Messi läbimurde ja pealelöögi järel väravavahist tagasi põrganud palli saatis väravasse Luis Suarez.

Tunniajase mängu järel jäi kodumeeskond Sergi Roberto eemaldamise järel vähemusse, kuid pikalt Atletico arvulist ülekaalu nautida ei saanud, sest 69. minutil teenis teise kollase ka Yannick Ferreira-Carrasco.

80. minutil jättis Kevin Gameiro penalti realiseerimata, saates palli üle värava, ent kolm minutit hiljem parandas prantslane eksimuse ja viigistas. Päästvat teist väravat Atletico aga enam lüüa ei suutnud. Lõpuminutil jäi Barcelona lausa üheksakesi, sest teise hoiatuskaardi järel saadeti platsilt minema ka Suarez.

Teise finalisti selgitavad homme Alavés ja Celta Vigo. Selle paari avamäng Vigos lõppes 0:0.