United kaotas avakohtumise võõrsil 1:2 ning suutis kahe mängu kokkuvõttes viigiseisuni jõuda 37. minutil, kui täpne oli Jonny Evans. Normaalajal rohkem väravaid ei löödudki ning kohtumine läks lisaajale.

Sunderland oli juba ühe jalaga finaalis, kui Phil Bardsley 119. (!) minutil külalismeeskonna ette viis. Kuid Javier Hernandezi tabamust lisaja viimasel minutil viigistas seisu ning meeskonnad asusid penaltisid lööma.

United alustas penaltiseeriat Danny Welbeck'i eksimusega (ka Sunderlandi Craig Gardner eksis). Seejärel sai tabamuse kirja Darren Fletcher, kuid Adnan Januzaj löök tõrjuti, Phil Jones eksis ning otsustava penalti löönud Rafaeli löök tõrjuti samuti. United suutis seega viiest võimalusest vaid ühe ära vormistada!

Sunderlandil piisas vaid Marcos Alonso ning Ki Sung-Yueng tabamustest, et penaltiseeria võita ning finaalikoht tagada.