80 000 pealtvaataja ees mänginud kodumeeskond pääses 21. minutiks suvel hangitud Pierre-Emerick Aubameyangi ja Henrikh Mkhitaryani väravatest 2:0 juhtima ning järjekordne võit tundus vaid vormistamise küsimus olevat. Ent Hamburg realiseeris oma vähesed väravavõimalused ning jõudis 49. minutiks viigini (Zhi Gin Lam 26´, Heiko Westermann 49´).

Oma masinavärgi sai mullune Meistrite Liiga finalist uuesti käima 65. minutil, kui Aubameyang debüüthooaja viienda värava lõi ning Dortmundi uuesti juhtima viis. 73. minutil viis Robert Lewandowski kodumeeskonna 4:2 ette, minut hiljem kasvatas skoori Marco Reus. Lõppseisu vormistas 81. minutil Lewandowski.

Dortmundi ülekaal ei olnud juhuslik - Kloppi hoolealused lõid eile 32 korda peale, Hamburg vaid 4 korda. Ka vigade arv - 9-24 - räägib selgelt külalismeeskonna kahjuks. Nagu näha, pole Dortmund pärast Mario Götze lahkumist hakanud sugugi halvemini mängima, pigem vastupidi - nii Aubameyang kui Mkhitaryan on juba hooaja alguses sulandunud meeskonda.

Dortmund jätkab Saksamaa meistrivõistlusi täiseduga, olles kogunud 5 vooruga 15 punkti (väravate vahe 11!). Müncheni Bayern hoiab tabelis 13 punktiga teist kohta, Leverkuseni Bayer on 11 punktiga kolmas. Eile kolmanda järjestikuse võidu noppinud Ragnar Klavani koduklubi Augsburg jagab 9 punktiga koguni neljandat kohta.

Suurimate väravaküttide edetabelis jagavad viie tabamusega esikohta Aubameyang, Vedad Ibisevic (Stuttgart) ning Nicolai Müller (Mainz). Lewandowski on löönud 4, Mkhitaryan 3 ning Reus 2 väravat.

Dortmund 6:2 Hamburg (2:1)
19´, 65´ Aubameyang, 22´ Mkhitaryan, 73´, 81´ Lewandowski, 74´ Reus - 26´ Lam, 49´ Westermann

Dortmund 6:2 Hamburg