Veerandfinaali avamängu 0:1 kaotanud Atletico asus koduväljakul juhtima juba esimesel mänguminutil, kui skoori avas Fernando Torres. Kaheksa minutit hiljem pääses Neymar väravavahiga üks-ühe vastu ja lõi viigivärava. Pooletunnise mängu järel oli Atletico uuesti ees, kui kohtunik määras kaheldava penalti, mille Raul Garcia realiseeris. Videokordus tõestab, et Javier Mascherano tegi selles olukorras Juanfranile vea väljaspool karistusala.

Avapoolaja lõpuminutitel lõi Miranda nurgalöögi järel omavärava ja Neymari teine tabamus viis Barcelona 3:2 ette. Poolajavile järel keesid Atletico mängijate tunded üle ning Gabi Fernandez teenis punase kaardi. Teisel mängupoolel eemaldati platsilt ka Mario Suarez ning Atletico lõpetas kohtumise üheksakesi.