Premier League

Inglise liiga põrutavaim tulemus sündis eile päraslõunal, kui tabelis 15. kohal asuv Crystal Palace mängis 3:1 üle Liverpooli, kes ennast sel hooajal kuidagi käima pole saanud ning paikneb 12 mängu järel alles 12. kohal.

2. minutil Rickie Lamberti väravast kiire algedu saanud Liverpool lasi endale viigivärava lüüa 17. minutil, jäi kaotusseisu 78. minutil ning lasi masti lõplikult alla 81. minutil, mil Mile Jedinak skooris otse karistuslöögist ning vallandas Palace'i fännide seas lauluviisi sõnadega "Kas me võiksime teiega iga nädal mängida?".

Laupäevases põnevuslahingus Londonis alistas Manchester United 2:1 Arsenali. Skoor avati 56. minutil, kui Kieran Gibbs palli oma väravasse lõi. Kaheväravalise edu tagas ManU-le 85. minutil ülimat enesekindlust näidanud Wayne Rooney, kes kiirrünnakul palli üle väravavahi tõstis. Arsenali auvärava lõi Oliver Giroud alles viiendal üleminutil.

ManU võidust tunneb vast kõige rohkem rõõmu nende peatreener Louis van Gaal, kellele see oli esimene võit Unitedi eesotsas võõral väljakul.

Nädala number

14 punkti on Liverpool teeninud 12 mänguga. Sellest kehvemat hooaja algust on näidatud vaid aastal 1992, mil samas faasis oli kogutud 13 silma.

Tabeliseis

Bundesliga

Tabeliseisu arvestades üllatuslikuim tulemus oli 12. meeskonna Frankfurti 3:1 võit kolmandat kohta hoidva Mönchengladbachi Borussia üle.

Ka siin läks Mönchengladbach 5. minutil kiirelt juhtima, kuid lasi teisel poolajal endale kolme minutiga (54. ja 57. minutil) kaks vastu lüüa. Viimase naela kodumeeskonna kirstu lõi jaapanlane Takashi Inui 73. minutil. Kõige tipuks teenis Borussia šveitslasest poolkaitsja Granit Xhaka üleajal kahe minutiga kaks kollast ning jättis meeskonnakaaslased viimasteks minutiteks kümnekesi piinlema.

Eesti parim jalgpallur Ragnar Klavan aitas mõni tund hiljem, kui tema videotervitus Estonia kontserdisaalis maha mängiti, oma koduklubi Augsburgi 1:0 võidule tabeli punase laterna Stuttgarti üle. Võiduvärava sepistas 72. minutil penaltist hollandlane Paul Verhaegh. Augsburg jätkab tabelis kuuendal kohal.

Mario Götze (Bayern) 1:0 värav Hoffenheimi vastu

Vaid 3 väravat on Bayern lasknud endale esimese 12 mänguga lüüa. See tähistab ka klubi rekordit.

Tabeliseis

La Liga

Hispaania liiga kahel gigandil Madridi Realil ja FC Barcelonal oli rutiinne nädalavahetus. Madridi Real sai väravate löömist harjutada võõrsil tabeli 12. meeskonna Eibari vastu, alistades nad 4:0. Barcelona põrmustas mõni tund hiljem kodus 5:1 Sevilla.

Lionel Messi viis Barca 21. minutil juhtima, kuid riietusruumist teisele poolajale tulles jõudis Sevilla tänu Jordi Alba omaväravale viigini. Külaliste rõõm jäi üürikeseks, sest juba 49. minutil viis Neymar Barcelona 2:1 juhtima ning Messi virutas viimasel veerandtunnil veel kaks kolli.

Madridi Atletico - Malaga 3:1
Eibar - Madridi Real 0:4
Barcelona - Sevilla 5:1
Deportivo La Coruna - Real Sociedad 0:0

Lionel Messi 1:0 värav Sevilla vastu

Lionel Messist sai 253 väravaga Hispaania liiga suurim väravakütt. Esikoha loovutas endine Bilbao Athleticu staar Telmo Zarra, kes lõi aastatel 1940-1955 251 väravat.

Tabeliseis

Serie A

Itaalia liiga nädalavahetusele pani eile õhtul punkti Milaano Derby AC Milani ja Interi vahel, kus skooriks jäi 1:1. Tegemist oli Roberto Mancini esimese mänguga Interi eesotsas pärast seda kui ta 2008. aastal sellest klubist vallandati.

Muidu kvaliteedilt lahjaks jäänud derbi pakkus vähemalt ühe iluvärava, millega sai 23. minutil hakkama Prantsusmaa koondislane Jeremy Menez, kes Stephan El Shaarawy tsenderduse ühe puute volley'ga Milani 1:0 juhtväravaks vormistas. Viigi lõi tabloole 61. minutil Joel Obi.

Oma elu esimese Milaano derbi pidas Chelseas Milanist laenul olev Fernando Torres, kes aga valmistas fännidele ja treenerile suure pettumuse ning lahkus 73. minutil platsilt, pea norus.

Liider Torino Juventus sai neljanda järjestikuse võidu, alistades võõrsil 3:0 Rooma Lazio. Tabelis on Juventusel kolmepunktine edu AS Roma ees, kes võttis võõrsil Atalanta üle 2:1 võidu.

Gökhan Inleri (Napoli) 2:0 värav Cagliari vastu

Udinese ründaja Antonio Di Natale lõi 1:1 viigimängus Chievo vastu oma Serie A 200. värava. Itaalia liiga kõigi aegade väravaküttide edetabelis on Di Natale kuuendal kohal.