Premier League

Inglise meistriliiga suurim vastasseis toimus pühapäeval Old Traffordil, kus pärast kehva hooaja algust jalad alla saanud Manchester United võõrustas mullust hõbedameeskonda Liverpooli. 75 331 silmapaari olid tunnistajaks Unitedi kuuendale järjestikusele võidule, mis tuli kindlalt tulemusega 3:0.

Wayne Rooney avas Antonio Valencia suurepärasest eeltööst ja söödust skoori 12. minutil, lüües kaheksa mängu jooksul juba üheksanda värava. Vaid 25 sekundit varem oli Raheem Sterling luhta lasknud võimaluse hoopis Liverpool ette viia. 40. minutil realiseeris Ashley Youngi tsenderduse tagapostis 2:0 väravaks Juan Mata (seejuures suluseisust). 71. minutil vormistas lõppskoori Robin Van Persie.

Suure panuse ManU võitu andis ka perfektselt tegutsenud väravavaht David de Gea, kes tegi mitu suurepärast tõrjet. Brendan Rodgers lõikas aga väravavahi valikul näppu, kui usaldas postide vahele Simon Mignolet' asemele Brad Jonesi, kes viimati sai Premier League'is platsile kaks aastat tagasi.

Liidermeeskond Londoni Chelsea sai laupäeval 2:0 võidu Hull City üle. Chelseast kolme punktiga maha jääv Manchester City piirdus Leicesteris 1:0 võiduga. Kergeks libastumiseks võib lugeda neljandal kohal asetseva West Ham Unitedi 1:1 viigi võõrsil 15. meeskonna Sunderlandiga.

Oliver Giroud (Arsenal) vs Newcastle United

Olivier Giroud with an unbelievable goal #golazo #afcvsnufc https://t.co/5u17jGjYSp— Nick Veronica (@NickVeronica) December 13, 2014

Nädala number

175. värava lõi Premier League'is Manchester City poolkaitsja Frank Lampard mängus Leicesteri vastu, tõustes sellega kõigi aegade väravalööjate edetabelis Thierry Henry kõrvale neljandale kohale.

Bundesliga

Eesti parima jalgpalluri Ragnar Klavani aasta üks oodatuimaid mänge sai kurva lõpu, kui Augsburg pidi tunnistama valitseva meistri ja tabeliliidri Müncheni Bayerni 4:0 üleolekut.

Väravasaju avas 58. minutil Medhi Benatia ning vaid minut hiljem kasvatas eduseisu kaheväravaliseks Arjen Robben. 68. minutil sai uhke väravaga hakkama Robert Lewandowski, kes palli 18 meetrilt sisse põrutas ning 71. minutil oli täpne taaskord Robben. Nelja värava löömiseks piisas Bayernil 13 minutist.

Selle kaotusega langes Augsburg tabelis kolmandalt kohalt kolinal viiendaks, lastes endast mööda nii Leverkuseni Bayeri kui ka Mönchengladbachi Borussia, kes tegid omavahel 1:1 viigi.

Nädala libastujaks võib tituleerida tabelis teist kohta hoidva Wolfsburgi, kes ei suutnud kodus liiga uustulnuka, 10. kohal asuva Paderborni vastu enamat 1:1 viigist.

Järjekordse "ketuka" sai Dortmundi Borussia, kes kaotas võõrsil Berliini Herthale 0:1 ning langes tabelis väljalangemistsooni, 16. positsioonile. Hertha ise tõusis 15. kohalt 13-ndaks.

Hakan Calhanoglu (Leverkusen) vs Mönchengladbachi Borussia

Esimest korda 29 aasta jooksul on Dortmund kukkunud Bundesliga tabelis niivõrd madalale kui 16. koht. Viimati juhtus see 1985. aastal.

La Liga

Madridi Real suurendas tabelis eduseisu Barcelona ees neljale punktile, sest Kataloonia klubi ei suutnud 13. meeskonna Getafe vastu enamat 0:0 viigist.

Real ise oli reedel kindlalt 4:1 üle Almeriast, pikendades oma võiduseeriat kõikide sarjade peale juba 20. kohtumiseni. Cristiano Ronaldo kostitas vastast kahe väravaga, ühe tabamuse lisasid Isco ja Gareth Bale.

Väärtuslikke punkte loovutas ka kolmandat kohta hoidev Madridi Atletico, kes kaotas kodus Villarealile 0:1. Mängu ainsa värava lõi 84. minutil argentiinlane Luciano Vietto.

Endine Manchester Unitedi peatreener David Moyes oli esimest korda osaline Baskimaa derbis, kui Real Sociedad viigistas igipõlise rivaali Bilbao Athleticuga 1:1.

Kuivale jäi ka tabeli neljas meeskond Sevilla, kes piirdus 9. positsiooni hoidva Eibari vastu kodus samuti 0:0 viigiga.

Isco (Real) vs Almeria

27 mängu ja 582 päeva püsis Madridi Atletico La Ligas koduväljakul kaotuseta. Viimati kaotati 2013. mais Barcelonale.

27 - Atletico have lost their first La Liga home game since May of 2013 against Barcelona (27 games and 582 days later). Surprise.— OptaJose (@OptaJose) December 14, 2014

Serie A

Heitlus tabeli esikohale muutus pingelisemaks, kui liidermeeskond Juventus kaotas kaks punkti, viigistades kodus Sampdoriaga 1:1. Patrice Evra viis 12. minutil Juventuse nurgalöögist ette, kuid Manolo Gabbiadini jõudis 51. minutil viigiväravani.

Valitseval Itaalia meistril katkes sellega 25-mänguline koduvõitude seeria.

Hetkeks suurendas Juventus eduseisu Roma ees neljale punktile, kuid vaid mõni tund hiljem kahanes see vaid ühele silmale, kui Roma sai võõrsil 1:0 võidu Genoa üle. Ainsa värava sepistas 40. minutil Radja Nainggolan. Üheksa minutit varem oli Genoa väravas Serie A debüüdi teinud Eugenio Lamanna tõrjunud Adem Ljaici penalti.

Nädala üheks suurimaks vastasseisuks oli AC Milani ja Napoli kohtumine, mis lõppes esimese 2:0 võiduga. Sealt tuleb meile ka nädala ilusaim värav Jeremy Meneze esituses, teise tabamuse sepistas Giacomo Bonaventura.

Jeremy Menez (AC Milan) vs Napoli

17 väravat on Juventus lasknud endale lüüa alates 2014. aasta jaanuarist, mis on viie Euroopa tippliiga peale parim näitaja.

17 - Juventus have conceded only 17 goals in Serie A since January 2014: a record over the top-5 European leagues. Bunker.— OptaPaolo (@OptaPaolo) December 12, 2014