Barcelona asus juhtima juba 11. minutil, kui Jordi Alba suurepärase värava ette antud söödu lükkas võrku Philippe Coutinho. 30. minutil suurendas võõrustajate eduseisu penaltist Luis Suarez.

Eelnevalt oli 11 m karistuslöögi teeninud just Suarez ise – Raphael Varane lõi uruguailast vastu jalgu ning VAR-i abil määrati penalti. Reali puurilukk Thibaut Courtois arvas nurga hästi ära, kuid Suareze löök oli liialt täpne ja terav.

50. minutil suutis Marcelo Reali poolelt ühe värava tagasi lüüa, kuid seejärel algas Lionel Messita mänginud Barcelona soolo.

Esmalt lõi Suarez 75. minutil enda teise ja 83. minutil kolmanda värava. 87. minutil vormistas lõppskoori Arturo Vidal. Suarez oleks võinud lõpuks lüüa kannaga veel ühe iluvärava, kuid Courtois sai siiski näpud vahele.

Barcelona kerkis 21 punktiga nüüd Hispaania liiga liidriks. Teisel kohal on Madridi Atletico 19 silmaga ja kolmas Espanyol 18-ga.

Kümnest mängust neli võitu, kaks viiki ja neli kaotust kogunud Madridi Real on 14 punktiga alles üheksandal positsioonil.

Lopetegui töökoht on nüüdsest ilmselgelt veelgi suurema löögi all. Kohtumise järel oli Reali president Florentino Perez ülimalt löödud olemisega.

Real Madridi kriisist rääkis ka Delfi sellenädalane jalgpallpodcast "Futboliit" (alates 29:45)