Esimene poolaeg oli Diego Simeone hoolealustele tegelikult kõike muud kui edukas. Esimese 20 minuti jooksul pidid vigastuse tõttu väljakult lahkuma kaks meeskonna põhilist ründejõudu, Diego Costa ja Arda Turan, ning 33. minutil viis Alexis Sanchez katalaanid superväravaga 1:0 juhtima.

Teisel poolajal Atletico kosus ning juba 49. minutil tõi kaitsemängija Diego Godin täpse pealöögiga tabloole viiginumbrid.

Atletico, kes võitis viimati Hispaania liiga 1996. aastal, tuli kümnendat korda meistriks, kogudes 38 mänguga 90 punkti. Tiitli võitmiseks täna kolme punkti vajanud Barcelona sai lõpuks 87 punktiga teise koha, sama punktide arvu, kuid halvema väravatevahe tõttu pidi pronksiga leppima Madridi Real. Carlo Ancelotti hoolealused said viimases voorus 3:1 võidu Espanyoli üle, kuigi Cristiano Ronaldo jäi vigastuse tõttu mängust eemale.