E-alagrupis vajas Inglismaa koduväljakul viiki Horvaatia vastu, kuid kaotati 2:3. Kuna venelased võitsid samal ajal Andorra 1:0, said horvaatide kõrval EMile just venelased.

Inglased, kes olid vigastatud Wayne Rooney ja Michael Owenita, alustasid Horvaatia vastu vaid ühe ründaja — Peter Crouchiga. Peatreener Steve McClaren saatis väravasse 22-aastase Scott Carsoni, kelle jaoks oli tegemist esimese EM-valikmänguga.

Noore inglase valik väravasuule maksis treenerile kätte juba kaheksandal minutil, mil Carson tegi tõelise prohmaka ja lasi Niko Kranjcari kauglöögi üle oma õla väravasse põrgata.

Vaid kuus minutit hiljem magas inglaste kaitse ja Ivica Olic pääses Carsoniga üks-ühele, lüües juba 2:0. Sellise tulemusega lõppes ka avapoolaeg.

Teiseks poolajaks vahetas McClaren platsile teise ründaja Jermain Defoe ja ekskapteni David Beckhami. Inglaste mäng muutus märksa aktiivsemaks ja 56. minutil teeniti penalti, kui Josip Simunic tõukas karistusalas Jermain Defoed. Frank Lampard realiseeris 11 meetri karistuslöögi ja seis oli 1:2.

64. minutil jõudsid inglased päästva viigiväravani, kui David Beckhami suurepärase söödu suunas väravasse Peter Crouch.

Inglased tegid aga kõik endast sõltuva, et finaalturniirist siiski eemale jääda. 13 minutit enne lõpuvilet lõi inglaste kaitse passiivsust ära kasutanud vahetusmees Mladen Petric kauglöögist 3:2. McClaren tõi küll veel platsile kolmanda ründaja, Darren Benti, kuid mängu enam päästa ei suudetud.

A-alagrupis piisas Portugalil täna kodus Soome vastu 0:0 viigist, et EMile kvalifitseeruda.
F-alagrupis alistas Rootsi koduväljakul Läti 2:1 ja tagas samuti pääsu EMile.

C-alagrupis võitlesid viimase pääsme eest veel Türgi ja Norra. Kuna Türgi sai kodus Bosnia ja Hertsegoviina üle 1:0 võidu, ei aidanud norrakaid ka Malta alistamine.

Juba enne tänast olid EMile pääsu taganud lisaks korraldajatele Austriale ja Šveitsile Kreeka, Tšehhi, Saksamaa, Rumeenia, Itaalia, Poola, Holland, Hispaania, Horvaatia ja Prantsusmaa.