Real vajas viimasest mängust vähemalt viiki, sest neist kolme punkti kaugusel olnud Barcelona edestas neid omavaheliste kohtumiste võrdluses.

Real ei läinud aga viigi peale mängima, alustas ründavalt ning asus juba teisel minutil portugallase Cristiano Ronaldo väravast juhtima. Lõppseisu vormistas teise poolaja alguses prantslane Karim Benzema.

Barcelona mängis viimases voorus koduväljakul Eibariga ning jäi teise poolaja alguseks üllatuslikult 0:2 kaotusseisu. Mõlemad külaliste väravad lõi Takashi Inui. Kataloonia tippklubi suutis lõpuks siiski 4:2 võidu võtta, kuid nende kaheaastane valitsemisaeg La Ligas sai otsa. Barcelona avavärava juures tuli neile appi David Junca, kes lõi palli oma meeskonna võrku. Veerand tundi enne lõppu Luis Suarez viigistas ning 77. ja 90. minutil jõudis sihile Lionel Messi, kes oli varem jätnud penalti realiseerimata.

Real kogus 93, Barcelona 90, Madridi Atletico 78 ja Sevilla 72 punkti.