Esimese ohtliku momendi tekitasid koduväljakul mänginud makedoonlased, kes teenisid viiendal minutil nurgalöögi. Makedoonia ohtlik pealöök pärast teravat tsenderdust vuhises aga Eesti koondise õnneks napilt väravast mööda.

Veerandtunnise mängu järel leidis Aleksandr Dmitrijevi täpne sööt karistusalas Kaimar Saagi, kes suunas palli edasi Andres Operile. Kerkrade Roda ründaja andis omakorda ilusa kannasöödu värava ette jõudnud Raio Piirojale, kes avas mänguskoori — 1:0 Eestile.

30. minutil jõudis kodumeeskond nurgalöögi järel viigiväravani — tabamus kanti Goran Maznovi arvele, kelle löök muutis Raio Piirojast suunda ja oli Pavel Londaku jaoks püüdmatu.

Teist poolaega valitses enamuse mänguajast Makedoonia meeskond, kes lõi rida ohtlikke momente. Eesti õnneks jäi aga kodumeeskonnal täpsusest puudu, et juhtima asuda.

Eesti parim võimalus teisel poolajal avanes Joel Lindperel 85. minutil. Vahetusest mängu sekkunud Tarmo Kink andis vasakult äärelt hea tsenderduse värava ette, kuid Lindpere löök läks napilt üle.

Eestil on nüüd 10-st valikmängust 4 punkti, Makedoonial 8-st mängust 9 punkti.

Meeskondade koosseisud:
Makedoonia: 1-Petar Milosevski, 14-Vlade Lazarevski, 4-Goce Sedloski, 2-Nikolce Noveski, 5-Aleksandar Vasoski, 7-Vlatko Grozdanovski, 17-Vanco Trajanov (46. 13-Artim Polizani), 8-Velice Sumulikoski, 9-Goran Maznov, 10-Darko Tasevski, 20-Aco Stojkov (81. 18-Goce Toleski).

Eesti: 12-Pavel Londak, 17-Enar Jääger, 3-Andrei Stepanov, 4-Raio Piiroja, 5-Dmitri Kruglov, 21-Taavi Rähn (62. 7-Martin Reim), 6-Aleksandr Dmitrijev, 9-Ragnar Klavan, 10-Joel Lindpere, 18-Kaimar Saag (79. 15-Tarmo Kink), 8-Andres Oper (90. 11-Aivar Anniste).

Horvaatia nahutas täna võõrsil Andorrat 6:0 ja Inglismaa kodus 3:0 Venemaad.

Hetkel on E-alagrupis Horvaatial 23 punkti (9-st mängust), Inglismaal 20 (9), Venemaal 18 (9), Iisraelil 17 (9), Makedoonial 9 (8), Eestil 4 (10) ja Andorral 0 (9) punkti.

Eesti järgmine valikmäng on 13. oktoobril Wembley staadionil Inglismaaga.