Wesley Sonck viis belglased 39. minutil juhtima, kuid 56. minutil Sergei Zenjov viigistas. 75. minutil viis aga Steven Defour väljakuperemehed jälle juhtima ja 80. minutil lõi Sonck oma selle mängu teise värava.

Teisel üleminutil suutis Andres Oper vastased üle kavaldada ja vähendas vahe 2:3-le. Sel momendil mängis Eesti kümnekesi, kuna vigastada saanud Andrei Stepanov oli väljaku ääres.

Viigiseisul 1:1 oli Joel Lindperel suurepärane võimalus Eesti juhtima viia, kuid belglaste väravavaht suutis tõrjuda.

Avavärava puhul Sonck saatis palli segamatult mõnelt meetrilt Eesti võrku, Dmitri Kruglov jäi tema katmisega selgelt hiljaks.

Väravalööjale andis suurepärase söödu vasakult äärelt Axel Witzel, kes mängis mööda Alo Bärengrubist.

Eesti koondiselgi olid mõned ohtlikumad momendid, mängu esimestel minutitel oli 15-lt meetrilt ebatäpne Tarmo Kink, 25. minutil lõi Bärengrub pärast nurgalööki peaga palli paarkümmend sentimeetrit üle põiklati.

Negatiivset ilmet mängule lisas ka asjaolu, et jalavigastuse tõttu pidi avapoolaja lõpus platsilt lahkuma kapten Raio Piiroja, keda asendas Stepanov.

Zenjov lõi oma esimese värava Eesti koondise eest juba oma teises kohtumises.

Alo Bärengrub pääses vasakult äärelt belglaste trahvikasti, söötis Ragnar Klavanile, kelle löök sattus värava ette vabaks jäänud Zenjovile, kes mänguvahendi rahulikult võrku lükkas.

Belgia teise värava puhul kavaldas Dufour üle Eesti kaitseliini, pääses väravavaht Pavel Londakuga silmitsi ja lõi värava, ehkki Londak sai näpud vahele.

Soncki teine värav sündis Bärengrubi ja Londaku teineteise mittemõistmisest, Eesti kaitsja sai pallile jala vahele, see lendas üle Londaku ja Belgia ründajal polnud mingeid raskusi pall väravasse toksata.

Belgia lõi 83. minutil veel ühe palli Eesti väravasse, kuid suluseisust ja Marouane Fellaini kukkus pärast seda täie raskusega otsa Stepanovile, kes seejärel tõenäoliselt õlavigastusega tõttu kanderaamiga väljakult ära viidi.

Belgia oli kohtumises selgelt domineerivam, mitu suurepärast tõrjet tegi Pavel Londak.

Eesti:

Pavel Londak, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Raio Piiroja (43. Andrei Stepanov), Dmitri Kruglov, Tarmo Kink (77. Sander Puri), Aleksandr Dmitrijev, Ragnar Klavan, Joel Lindpere, Andres Oper (pildil), Sergei Zenjov (60. Martin Vunk).

Belgia:

Stijn Stijnen, Vincent Kompany, Daniel Van Buyten, Timmy Simons, Thomas Vermaelen (70. Jelle Van Damme), Steven Defour, Marouane Fellaini, Jan Vertonghen, Axel Witsel, Wesley Sonck (90.+1. Stein Huysegems), Kevin Mirallas (75. Tom De Sutter).

Eesti peab teise MM-valikmängu kolmapäeval, 10. septembril võõrsil Bosniaga.

Samas alagrupis on Türgi alistanud võõrsil Tüncay Sanli 61. ja Semih Sentürk 78. minuti väravatest Armeenia 2:0.

Tänavuse Euroopa meistri Hispaania ja Bosnia kohtumise seis on avapoolaja järel 0:0.