Valencia ründaja Fernando Morientese avapoolaja väravale vastasid teisel poolajal Chelsea poolel Andrei Ševtšenko ja Michael Essien.

Otsustava värava lõi Essien seejuures kohtumise normaalaja viimasel minutil — mängu jooksul kaks supertõrjet teinud Valencia väravavaht Santiago Canizares lasi selles situatsioonis endale lähemasse nurka värava lüüa. Avamäng Londonis oli lõppenud 1:1.

Chelsea eeldatav poolfinaalvastane on FC Liverpool, kes alustab kolmapäevast veerandfinaali hollandlaste PSV Eindhoveni vastu koduväljakul 3:0 eduseisust.

Meeskondade koosseisud:
Valencia: Canizares, Miguel, Ayala, Moretti, Del Horno, Joaquin, Albelda, Albiol (Hugo Viana 72), Silva, Morientes (Angulo 65), Villa.

Chelsea: Cech, Diarra (Joe Cole 46), Carvalho, Terry, Ashley Cole, Mikel, Essien, Lampard (Makelele 90), Ballack, Ševtšenko (Kalou 90), Drogba.