Avavärav sündis 20. minutil, mil Dortmundi poolkaitsja Henrikh Mkhitaryan, kes nädala keskel Meistrite Liigas mitu head võimalust luhtas, ilusa söödumängu lõpetuseks palli Manuel Neueri seljataha saatis.

Teist poolaega alustas Bayerni väravasuul Lukas Raeder, kes vigastada saanud Neueri välja vahetas. 20-aastane debütant suutis seljatagust puhtana hoida vaid loetud minutid, sest juba 49. minutil suurendas Dortmundi eduseisu kahele väravale Marco Reus. Lõppseisuks tegi 56. minutil 3:0 Jonas Hoffman, kellele tänane tabamus oli hooaja teine.

Mängu lõpuhetkedel teenis ebasportliku käitumise eest punase kaardi Bayerni paremkaitsja Rafinha, kes esmalt Mkhitaryani vastu vea tegi ja seejärel tal ka käega näost kinni haaras.

Bayerni (78p) edu teisel kohal oleva Dortmundi (61p) ees on kaotusele vaatamata 17 punkti, kolmandal kohal paiknev Schalke (58p) kaotab omakorda Jürgen Kloppi hoolealustele kolme silmaga.

Bundesliga 30. voor:

Bayern 0-3 Dortmund (0-1)
20' Mkhitaryan, 49' Reus, 56' Hofmann
Punane kaart: 90'+2 Rafinha (Bayern)

Mönchengladbach 1-1 Stuttgart (0-1)
89'Arango - 12' Didavi

Hannover 2-1 Hamburg (1-0)
9' Stindl, 86' Konan - 48' Calhanoglu

Wolfsburg 4-1 Nürnberg (2-1)
19' Olic, 22', 82' Perisic, 69' Adje - 8' Feulner

Freiburg 2-0 Braunschweig (1-0)
8' (ov) Vrancic, 48' Schuster

Mainz 3-0 Werder Bremen (3-0)
5' (ov) Petersen, 16' Moritz, 39' Malli