Esmalt üllatas Barcelona oma fänne juba tund enne mängu, avaldades algkoosseisu, millest puudusid ilmselt kolmapäevasele Meistrite liiga kohtumisele Tottenhamiga mõeldes Lionel Messi ja Sergio Busquets.

Bilbao haaaras juhtohjad 41. minutil kaitsja Oscar de Marcose tabamusest ning teisel poolajal pidi ka Ernesto Valverde oma trumbid lauda käima. Busquets sekkus mängu 51., Messi 55. minutil.

Mängu õnnestuski muutus tuua. Kõigepealt lõi Messi posti, seejärel Philippe Coutinho latti ja hiljem veel Luis Suarez suluseisust värava. Määrtustepäraselt toimetati pall võrku alles 84. minutil, mil Messi resultatiivse söödu realiseeris Munir El Haddadi.

Liigatabelis tõusis seitsmest voorust 14 punkti kogunud Barcelona vähemalt hetkeks liidriks, kuid ei pruugi sinna vooru lõpuks pidama jääda, sest enamus konkurentidel on veel selle vooru mängud pidamata, sealhulgas Madridi Realil (13 punkti) ja Madridi Atleticol (11), kes kohtuvad täna kell 21.45 omavahel.

Eelmisel pühapäeval viigistas Barcelona 2:2 Gironaga, nädala keskel võeti 1:2 kaotus vastu Leganesilt.