Turniiri üheks mustaks hobuseks peetav Belgia haaras juhtohjad juba 10 minuti möödudes, kui Kevin de Bruyne'i karistuslöögi realiseeris värava ees peaga ära Toby Alderweireld.

Avaväravale järgnes belglaste kõva surve, kuid Ungari väravavahi Gabor Kiraly 7 tõrjet hoidsid seisu muutumatuna. Teisel kolmveerandtunnil elavnes ka ungarlaste ründetegevus, aga enda ebatäpse sihiku või Thibaut Courtois tõrjete tõttu viigiväravat ei leitud.

78. minutil sündis hoopis Belgia teine tabamus, kui Eden Hazardi terava söödu lükkas värava ees võrku vahetusmees Michy Batshuayi. 94 sekundit hiljem tegi skoori Hazard ise, saates kastijoonelt mänguvahendi allanurka.

Lõppskoori 4:0 vormistas esimesel üleminutil ära järjekordne varumees Yannick Carrasco, kes Kiralyga silmitsi olles külma närvi säilitas ja Belgia veerandfinaali saatis. Seal ootab neid ees Wales.