UHKE! Eesti koondis kordas Gibraltari vastu läbi aegade suurimat võitu, Joonas Tamm lõi kübaratriki!

 (133)

Kolm väravat löönud Joonas Tamm (keskel) võidu üle rõõmustamas.
Kolm väravat löönud Joonas Tamm (keskel) võidu üle rõõmustamas.Foto: Eesti Jalgpalli Liit/Facebook

Eesti jalgpallikoondis kordas Portugalis oma läbi aegade suurima võidu, kui pisike Gibraltar suruti murule tulemusega 6:0!

Kuigi mäng algas ehmatusega – gibraltarlaste Jamie Coombesi postilöögiga -, pööras Eesti kiirelt kohtumise enda kasuks. Juba kümnendal mänguminutil suunas Konstantin Vassiljevi tsenderduse peaga väravasse Siim Luts, enne poolajavilet tegid skoori veel ka Mattias Käit ja Sergei Zenjov.

Käidi ja Zenjovi tabamused olid sealjuures vaat et koopiad üksteisest. Mõlemal juhul tegi paremalt äärelt pika audisisseviske Taijo Teniste, mõlemal juhul pikendas selle värava ette Joonas Tamm. Käit lõi Tamme söödu peaga otse väravasse, Zenjov suunas jalaga võrku Tamme suunamise järel lahtiseks jäänud palli.

Teisest poolajast sai kahele tabamusele eeltöö teinud Tamme sõu – FC Flora keskkaitsja oskas järelejäänud 45 minuti jooksul kirja saada kübaratriki, esimese säärase Eesti koondises viimase 21 aasta jooksul! Esimesele kahele tabamusele andis söödu Ilja Antonov, kolmandale Ragnar Klavan.

6:0 oli Eesti jalgpalliajaloo suurima võidu kordamine – eelmise samasuure triumfi saime, uskuge või mitte, 1928. aastal Balti turniiril Leedu üle. 89 aastat tagasi!

Seotud lood:

MM-valiksarja tabeliseis:


MM-valikmäng: Gibraltar - Eesti
Raul Ojassaar, Peterburi: http://www.delfi.ee/a/79760694
Raul Ojassaar, Peterburi: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-portugalis-eesti-kubaratrikikangelane-joonas-tamm-tuhjast-staadionist-eesti-liigas-oleme-ju-harjunud?id=79760592
Raul Ojassaar, Peterburi: Hea uudis on meile ka see, et Bosnia kaotas Belgiale fantastilise trilleri 3:4 - kui Kreeka täna Küprose alistab, on bosnialastel ilmselt teisipäeval meie vastu mast maas.
Raul Ojassaar, Peterburi: Kaks lisaminutit. Kas leiame veel seitsmenda?
Sten: Eesti ajaloo suurim võit on lähedal!
Raul Ojassaar, Peterburi: Artur Pikalt pikk pall ette ja Tamm realiseerib üks-ühele olukorra! Esimene kübaratrikk Eesti koondise eest pärast 1996. (!!!) aastat!
Raul Ojassaar, Peterburi: Tamm jälle! Seekord Mošnikovi nurgalöögist ja peaga, aga napilt mööda!
Raul Ojassaar, Peterburi: TULEB KÜBARATRIKK! 77. Joonas TAMM!
Raul Ojassaar, Peterburi: Tammel on taas Antonovi läbisöödu järel suurepärane võimalus kübaratriki vormistamiseks, aga pall lendab üle värava!
Raul Ojassaar, Peterburi: 5:0 oleks Eesti läbi aegade suurima valikmänguvõidu kordamine, 6:0 aga juba ajaloo suurima võidu kordamine...
Raul Ojassaar, Peterburi: Eesti tegi ka värava järel vahetuse: Mošnikov Lutsu asemele.
Raul Ojassaar, Peterburi: Tamm suunab peaga võrku Ilja Antonovi karistuslöögi!
Raul Ojassaar, Peterburi: 5:0! 65. Joonas TAMM! 
Raul Ojassaar, Peterburi: Henri Anier! Mees sai palli 20 meetri peal, tegi paar sammu ning virutas oma nõrgema ehk vasaku jalaga palli rikošetist raksuga latti!
Raul Ojassaar, Peterburi: Eesti teeb teise vahetuse. Pisut viga saanud väravalööja Zenjov võetakse välja, sisse Henri Anier.
Raul Ojassaar, Peterburi: Aga nüüd lööb Tamm ära! Ilja Antonovi sööt liini taha ning Joonas TAMM lööb palli 52. minutil võrku! Kümnes koondisemäng, esimene värav!
Raul Ojassaar, Peterburi: Ai-ai milline võimalus! Siim Luts pöörab paremal äärel ennast tsenderdama ning Joonas Tamm saab peaga löögile, kuid pall läheb ülinapilt tagumisest postist mööda!
Raul Ojassaar, Peterburi: Teine poolaeg algas!
Raul Ojassaar, Peterburi: Gibraltar teeb ühe vahetuse - Bosio välja, Lopez sisse.
Raul Ojassaar, Peterburi: Meeskonnad tulevad tasapisi väljakule tagasi. Eesti jätkab samas rivistuses.
Raul Ojassaar, Peterburi: Staadionil üürgab "Despacito". Eesti vahetusmehed teevad pingevabalt sooja. Mõnus on olla - mäletame, kuidas Tallinnas oli sama vastase vastu avapoolaja järel seis veel 0:0.
Raul Ojassaar, Peterburi: Meie valikgrupi teises praegu käivas kohtumises on seis intrigeeriv - Bosnia juhib kodus Belgia vastu 2:1. Bosnialaste edasipääsulootusi arvestades oleks see nende jaoks väga oluline võit.
Raul Ojassaar, Peterburi: Avapoolaeg on lõppenud! Eesti ei ole teinud küll mingisugust imemängu, kuid kolme värava vastu vaielda ei saa. Töö kiire ja korralik!
Raul Ojassaar, Peterburi: Õnneks otse müüri. Kohe on läbi ka esimene poolaeg.
Raul Ojassaar, Peterburi: Liam Walker ja tema vasak jalg palli taga. Koht on magus.
Raul Ojassaar, Peterburi: OI-OI! Mihkel Aksalu püüab palli väljaspool karistusala ning saab kollase kaardi, Gibraltar joone juurest karistuslöögi!
Raul Ojassaar, Peterburi: Tamm pistis keskväljalt palliga plagama ning jõudis isegi kasti sees pealelöögini, kuid see blokeeriti. Üllatavalt passiivne tegutsemine vastaste kaitseliinilt.
Raul Ojassaar, Peterburi: Eesti koondise läbi ajaloo suurim võõrsilvõit valikmängus võib siit koita - seni oli see, uskuge või mitte, kuulus 3:1 võit Serbia üle Belgradis.
Raul Ojassaar, Peterburi: Vaat et duubel kaks meie teisest väravast - Teniste pikk aut, Tamm pikendab, seekord jääb pall lihtsalt karistusalasse lahtiseks ning Zenjov torkab selle võrku. Kolm-null!
Raul Ojassaar, Peterburi: 3:0! 38. Sergei ZENJOV!
Raul Ojassaar, Peterburi: Gibraltari mees Mascarenhas-Olivero võtab Teniste jõuliselt maha ning saab kollase kaardi. Meie mees lonkab pisut ning aidatakse väljaku kõrvale.
Raul Ojassaar, Peterburi: Käidi koondisekarjääri neljas värav üheksast mängust - sealjuures kolm tabamust Gibraltarile. Teist mängu järjest näeme Eesti koondises duot Tamm-Käit väravasöödu andjana ja väravalööjana.
Raul Ojassaar, Peterburi: Pikk aut Tenistelt, Joonas Tamm pikendab ning Käit koksab mõnelt meetrilt palli peaga võrku! Suurepärane!
Raul Ojassaar, Peterburi: 2:0! 30. Mattias KÄIT, kes muu!
Raul Ojassaar, Peterburi: Käit röövib paremal äärel palli ning leiab 18 meetrilt Antonovi, kuid tema pommlöök leiab üles vaid otsatribüüni kahekümnenda rea.
Raul Ojassaar, Peterburi: Sergei Zenjov tabab kogemata vastast jalaga näkku ning saab kollase kaardi.
Raul Ojassaar, Peterburi: Ja vahetus tulebki - Vassiljev lonkab platsilt ära, Antonov tema asemele.
Raul Ojassaar, Peterburi: Kostja Vassiljevit tundub mingi häda vaevavat - Ilja Antonov tegi väga agaralt sooja ning tundub, et vahetus tehaksegi ära.
Raul Ojassaar, Peterburi: Nurgalöök Eestile. Gibraltar on kaitses olnud ebakindel, kuigi Eesti on vastase karistusala lähistele harva jõudnud.
Raul Ojassaar, Peterburi: See tuli natuke ootamatult ja pisut isegi senisele sündmuste käigule vastupidiselt, aga võtame tabamuse muidugi vastu. Natuke pingeid nüüd maas ja loodetavasti tekib meil šansse veelgi.
Raul Ojassaar, Peterburi: Kui paarsada fänni parasjagu midagi ei skandeeri või ei laula, on päris hästi kuulda ka see, mida mängijad platsil räägivad. Kummaline olukord.
Raul Ojassaar, Peterburi: Konstantin Vassiljevi nurgalöök leiab Siim Lutsu pea ning seis on meie kasuks!
Raul Ojassaar, Peterburi: EESTI JUHIB! 10. Siim LUTS!
Raul Ojassaar, Peterburi: See oli küll nüüd... ärev hetk. Pall on juba päris mitu minutit Eesti väljakupoolel püsinud.
Raul Ojassaar, Peterburi: ASSA MAIT! Gibraltari mees Coombes virutab 20 meetrilt suurepärase löögi, mis põrkab postist väljakule tagasi!
Raul Ojassaar, Peterburi: Gibraltar vastab samuti hea rünnakuga - äärekaitsja Garcia teenib nurgalöögi.
Raul Ojassaar, Peterburi: Siim Luts saab kohe esimese minuti täitumise järel kastist päris kenasti löögile, kuid virutab palli otse õhust üle värava. Algus on korralik!
Raul Ojassaar, Peterburi: Mäng algas!
Raul Ojassaar, Peterburi: ETV kommentaatori Tarmo Tiisleri häält on suhtelisel tühjal staadionil päris hästi kuulda ilmselt ka fännidele.
Raul Ojassaar, Peterburi: Seal nad on!
Raul Ojassaar, Peterburi: Eesti koondis lõpetas mõned minutid tagasi soojenduse ning läks riietusruumi viimaseid ettevalmistusi tegema. Mängu alguseni alla kümne minuti!
Raul Ojassaar, Peterburi: Olgu siin ära toodud ka Gibraltari kogu algrivistus.
Raul Ojassaar, Peterburi: Rääkisime Eesti ajakirjanikega koos natuke Gibraltari telekommentaatoriga, kes jagas oma tiimi kohta pisut põnevat infot. Vastastel on platsil täpselt üks profimängija - Liam Walker -, ülejäänud on poolprofid, kes käivad mängimise kõrvalt ka poole kohaga tööl.
Raul Ojassaar, Peterburi: Üüratul ja isegi natuke kõledal staadionil algas nähtavasti mängueelne programm. Kõlaritest üürgab Justin Bieber.
Raul Ojassaar, Peterburi: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-portugalis-miks-mangib-gibraltari-vutikoondis-kodumange-portugalis?id=79754578
Raul Ojassaar, Peterburi: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-portugalis-ken-kallaste-mangueelne-treening-piirdus-vaid-kolme-sammuga?id=79755508
Raul Ojassaar, Peterburi: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-portugalis-gibraltarit-vaevab-mure-kaks-head-mangijat-keeldusid-koondisesse-tulemast?id=79755648
Raul Ojassaar, Peterburi: Tamm on tänavu Premium liigas löönud kaks väravat: ühe Sillamäe Kalevile ja teise Pärnu Vaprusele.
Raul Ojassaar, Peterburi: Olen Tamme alustamise osas pisut skeptiline, kuid elame-näeme - kohtumine näitab ära, kas Reimi julge käik õigustab end ära. FC Floras 2015. aastal ründajana pallides oli Tamm üsnagi väheefektiivne: tema tugevused edurivis tulevad regulaarsemalt välja siis, kui ta mängib meeskonnas, mis panustab eelkõige vasturünnakutele - nagu enne Florat Viljandi Tulevikus.
Raul Ojassaar, Peterburi: Meie algkoosseisuennustuses läks pihta 11 mehest 10. Suur üllatus on mõistagi Joonas Tamme alustamine. Kui spekuleerida põhjuste üle, siis võib välja tuua, et Gibraltari üheks nõrkuseks võib olla kõrgete pallide jätkudega tegelemine - a'la Mattias Käidi värav Küprose vastu, kus Tamm suurepärase söödu andis.
Raul Ojassaar, Peterburi: https://twitter.com/eestijalgpall/status/916669371715551234
Raul Ojassaar, Peterburi: Tere õhtust siit soojast ja päikeselisest Portugali lõunaosast Algarvest! Ilm on ilus ja suur kolmekümnetuhandeline staadion peaaegu inimtühi, aga Eesti vutikoondis on valmis juba peagi siin Gibraltariga madistama.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare