Kuigi florakatele oleks tiitli kindlustamiseks piisanud ka viigipunktist, võeti juba mängu algfaasis ohjad enda kätte ning tartlastele hõlpu ei antud. Kapten Brent Lepistu rammis juba kaheksandal minutil nurgalöögi järel palli väravasse ning kindlustas rohevalgete seisu värava võrra turvalisemaks.

Edasine kohtumine oli suuresti... pehmelt öeldes igav. Näis, et Flora mehed tegelesid suuresti lõpuvile ootamisega, Tammekal ei jagunud aga söakust ja võimekust, et vastased surve alla panna.

Kirsi tordile pani teise poolaja keskel siiski Flora keskkaitsja Joonas Tamm, kes otsustas ühel hetkel palli keskringis vastu võtta, pisut tõusta ning pea 30 meetrilt suurepärase löögi väravasse virutada. Flora 2:0 võit säras tablool ka lõpuvile ajal.

Enne mängu:

Florale piisab 11. meistritiitli kindlustamiseks ka viigist. Floral on ühe vähem peetud kohtumise juures koos 86 punkti. Levadia on oma eelviimase vooru matši juba pidanud ning neil on tabelis 83 silma.

Levadia ei suutnud reedel enamat 0:0 viigist Narva Transi vastu ning nii piisabki florakatel täna tiitli kindlustamiseks ka viigist. Viimases voorus kohtuvad kaks esimest omavahel, kuid selleks ajaks võib Floral juba tiitel käes olla.

Kui Flora kroonitakse täna Eesti meistriks, siis tegemist on klubi jaoks kokku juba 11. meistritiitliga. Viimati krooniti Flora Eesti meistriks 2015. aastal. Eelmised tiitlid on tulnud hooaegadel 1993/94, 1994/95, 1997/98, 1998, 2001, 2002, 2003, 2010 ja 2011.

Kui Flora peaks täna aga Tammekale kaotama, siis selgitab meistri Levadia ja Flora järgmise nädala kohtumine. Kui Levadia peaks sellisel juhul järgmisel nädalal võitma, siis kroonitakse meistriks Levadia, kuna neil oleks eelis omavahelistes mängudes.

Levadia on seni Eesti meistriks kroonitud 9 korda: 1999, 2000, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2013, 2014.