Avavärav saadi kirja 35. minutil, kui Rauno Alliku realiseeris ära Gert Kamsi madala tsenderduse. Florakate 1:0 eduseisul ka avapoolaeg lõppes. 49. minutil saatis Kamsi läbisöödu võrku Rauno Sappinen, viies kodumeeskonna juba 2:0 juhtima.

7 minutit hiljem said paraku värava kirja ka külalised, kui pika tõusu järel tegi teisuks 2:1 vasakkaitsja Joseph Chipolina. Pärast seda tabamust omasid mõlemad pooled omajagu võimalusi, kuid väravavõrgud enam kas ebatäpse sihiku või väravavahtide tõrjete tõttu ei sahisenud.

Florakate särgis luhtas parima võimaluse vahetusmees Albert Prosa, kes posti lennanud löögi järel värava eest vastaste puurilukku üle mängida ei suutnud.

2:1 seisuga seega ka mäng lõppes ja nii läheb Flora 6. juulil peetavale korduskohtumisele vastu kerge soosikuna. Tallinnast kätte saadud võõrsilvärav tähendab aga, et Gibraltari tiimile piisaks koduväljakul edasipääsuks näiteks 1:0 võidust.

Selle paari võitjat ootab teises eelringis teatavasti ees Šotimaa hiid Glasgow Celtic, keda juhendab endine Liverpooli loots Brendan Rodgers.

Enne mängu:

Viimati lõi Flora tugevaimas eurosarjas kaasa neli aastat tagasi, kui avaringis kaotati kahe mängu kokkuvõttes 0:5 FC Baselile. Võiduarvet pole meeskond Meistrite liigas avanud, väravanigi jõuti viimati 2004. aastal, mil Sloveenia klubile Gorica kaotati kodus 2:4 ning võõrsil 1:3.

Avaringist edasi on 22. eurohooaega alustav Flora jõudnud Euroopas vaid korra, sedagi kümme aastat tagasi tugevuselt teises sarjas Oslo Lyni vastu tänu võõrsil löödud väravate reeglile.

Tänase mängu peakohtunik on iirlane Rob Harvey.

Korduskohtumine peetakse järgmisel kolmapäeval Gibraltaris.

Otseülekanne mängust on nähtav vaid Delfis. Kohtumist kommenteerivad Dannar Leitmaa ja Igor Prins.