Sergei Zenjov viis 31. minutil Eesti juhtima, kuid itaallased lõid teise poolaja keskel kolme minuti jooksul kaks väravat.

VAATA VÄRAVAID SIIT

Eesti - Itaalia, lõppseis 1:2
Mängu käik:

I poolaeg:
Mäng on alanud.
2. minut: Pepe üritab karistusalasse murda, kuid Eesti kaitse on valvel. Järgmisel rünnakul kohe mängu esimene suluseis ja see läheb Pepele.

4. minut: Itaalia mängib väga agressiivselt ja domineerib.

6. minut: Cassano terav tsenderdus karistusalasse, kuid Pazzini ei küüni Eesti õnneks pallini.

8. minut: Itaalia esimene nurgalöök. Montolivo on täiesti vaba ja saab 16 kasti joonelt löögile, kuid pall lendab kõrgelt üle värava.

12. minut: Milline võimalus Eestil! Zenjov lükkab palli ette Vassiljevile läbijooksu peale. Eesti poolkaitsja löök karistusala joonelt lendab üle värava!

15. minut: Pareiko päästab Eesti koondise ja tõrjub Pazzini löögi! Eesti kaitse ei suutnud karistusala kontrollida.

17. minut: Sander Puri hea eeltöö järel on Kruglov avanemas, kuid Itaalia väravavaht Salvatore Sirigu on valvel ja nopib palli.

18. minut: Itaalia teisest nurgalöögist midagi ohtlikku ei sünni.

20. minut: Vassiljevilt hea sööt ette Zenjovile. Taas peab Itaalia väravavaht sekkuma ja jõuab pallini esimesena.

21. minut: Rähn jääb Cassano pealelöögile ette.

23. minut: Itaallaste Pepe kauglöök lendab üle.

26. minut: Eesti karistuslöök jõuab väravavaht Sirigunini.

31. minut: 1:0 Eestile! Vassiljevi karistuslöögi tõrjub Itaalia väravavaht enda ette, esimesena on jaol Zenjov, kes lööb palli võrku!

36. minut: Pareiko päästab Eesti. Pazzini sai karistusalasse söödu ja mängis Rähni üle, pääsedes löögile.

40. minut: Pareiko puterdas palli! Ohtlikule olukorrale järgnes itaallaste kauglöök, mis läks napilt mööda.

43. minut: Itaalia ründab, kuid midagi ohtlikku ei teki.

45. minut: Zenjov pääses läbi! Itaalia kaitse saab viimasel hetkel jaole. Eesti koondislane on pikali maas, kuid saab mängu jätkata.

Avapoolaeg lõpeb 1:0 Eestile!

Vaata tervet pildigaleriid SIIT

II poolaeg:

46. minut: Itaalial kohe viigivärava võimalus! Cassano suurepärane sööt läbijooksule, kuid Pazzini ei küüni pallini.

47. minut: Sander Puri võimalus! Tema kauglöök lendab napilt üle. 2:0 oli õhus!

53. minut: Kruglov kukub Itaalia karistusalas, kuid penaltit ei anta. Vunk saab protestimise eest kollase kaardi.

56. minut: Eesti ohtliku karistuslöögi järel saab Sander Puri peaga löögile. Pall lendab Piiroja õlast Itaalia värava küljevõrku!

60. minut: Itaalia lööb nurgalöögi järel 1:1 viigivärava! Värav läheb Cassano nimele.

63. minut: Leonardo Bonucci lööb 2:1 Itaaliale! Taas nurgalöögi järel jäetakse itaallane valveta.

65. minut: Fänn spurdib platsile ja jookseb Itaalia väravavahi juurde. Staadioni turvamehed magasid olukorra täiesti maha.

70. minut: Eestil avaneb nurgalöögi järel võimalus, kuid viimasel hetkel lööb Itaalia kaitse Piiroja eest palli ära.

76. minut: Ats Purje tuleb Puri asemele platsile.

77. minut: Eesti ründab, kuid kahjuks midagi väga ohtlikku luua ei suudeta.

79. minut: Antonelli tuleb Cassano asemel platsile. Itaalia hakkab kaitset tsementeerima.

81. minut: Kruglovi asemele tuleb Tarmo Kink.

83. minut: Klavan teeb kauglöögi, mis lendab Itaalia kaitsjatesse. Eestil on raske rünnakul võimalusi leida, sest itaallased kaitsevad suurte jõududega.

Eesti ründab maruliselt, kuid viigiväravat kahjuks ei sünni. Eesti viimase nurgalöögi järel on mehi maas nagu loogu. Ats Purje saab löögile, kuid see lendab kaitsjatesse.

Eesti kaotab 1:2. Igatahes andsime kõva lahingu.

Fotod mängu eel:
Vaata tervet galeriid SIIT

Mängu eelvaade:
Itaalia on kroonitud maailma parimaks vutiriigiks aastatel 1934, 1938, 1982 ja 2006. Eesti on siiani Itaaliaga kohtunud neli korda ja kõik mängud kaotanud.

Eestil on EM-valiksarja turniiritabelis kolm võidupunkti Fääri saartega kohtumisest, Itaalia jaoks on tänane alles valiktsükli avakohtumine.

Eesti valikgrupis mängivad täna veel ka Fääri saared - Serbia ja Sloveenia - Põhja-Iirimaa.

Koondise arsti Kaspar Rõivassepa sõnul on vigastusest taastunud Raio Piiroja täna mängukõlbulik. "Mina andsin peatreenerile informatsiooni, et Piiroja võib mängida," sõnas ta Delfi Spordile.

Eesti algkoosseisu kuuluvad täna väravavaht Sergei Pareiko, kaitsjad Ragnar Klavan, Taavi Rähn, Raio Piiroja ja Enar Jääger, poolkaitsjad Dmitri Kruglov, Martin Vunk, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev ja Sander Puri ning ainsa ründajana Sergei Zenjov.

Varumeeste pingil alustab täna ka Inglismaa esiliigaklubi Middlesbrough ründaja Tarmo Kink.

Itaalia algkoosseis: Salvatore Sirigu, Mattia Cassani, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristian Molinaro, Riccardo Montolivo, Andrea Pirlo, Daniele De Rossi, Simone Pepe, Giampaolo Pazzini, Antonio Cassano.