FOTOD | Mattias Käidi üleminuti värav tõi Eesti koondisele Küprose vastu magusa võidu!

(149)
Staadionil oli ka president Kaljulaid

Eesti jalgpallikoondis alistas 2018. aasta MM-valikmängus Lilleküla staadionil Küprose 1:0. Ainsa värava lõi teisel üleminutil Mattias Käit.

Värav sai alguse 82. minutil sekkunud Konstantin Vassiljevi pikast söödust oma väljakupoolelt, mille Joonas Tamm, samuti vahetusmees, peaga karistusala äärele Käidile jättis. Täiesti vabaks jäänud Fulhami poolkaitsja võttis söödu rinnaga omaks ja põrutas vasaku jalaga värava paremasse alumisse nurka.

Eesti tegi mängu jooksul kaheksa pealelööki, millest väravaraamidesse läks vaid kaks. Paljulubavaid rünnakuid võttis Eesti üles hulgim, kuid mitmed neist takerdusid külalismeeskonna kaitsjatesse. Pallivaldamisprotsnt jäi Eesti kasuks 56 % : 44 %.

Tänase mängu aukülaliseks oli president Kersti Kaljulaid, kes kätles hümnide järel mõlema koondise mängijaid ja jäi ka kohtumist jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlaku kõrvale VIP-tribüünile vaatama.

Meie alagrupi teistes mängudes alistas Bosnia ja Hertsegoviina võõrsil 4:0 Gibraltari ja Kreeka kaotas kodus 1:2 Belgiale. H-grupi tabeliseis pärast kaheksat vooru: 1. Belgia 22 punkti, 2. Bosnia 14, 3. Kreeka 13, 4. Küpros 10, 5. Eesti 8, 6. Gibraltar 0.

Järgmise valikmängu peab Eesti koondis 7. oktoobril võõrsil Gibraltari vastu. 10. oktoobril võõrustatakse viimases voorus Lillekülas Bosnia ja Hertsegoviinat.

Abikohtunikud: Vital Jobin, Raffael Zeder
Neljas kohtunik: Alain Bieri (kõik Šveits)

Eesti: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Nikita Baranov, Enar Jääger, Karol Mets, Artur Pikk, Sergei Zenjov (78. Martin Miller), Mattias Käit, Ilja Antonov, Ats Purje (87. Joonas Tamm), Henri Anier (82. Konstantin Vassiljev).
Varus: Marko Meerits, Matvei Igonen, Joonas Tamm, Karl Mööl, Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitrijev, Martin Miller, Brent Lepistu, Siim Luts, Konstantin Vassiljev, Ken Kallaste, Artjom Dmitrijev.

Küpros: Kostas Panayi, Andreas Avraam (66. Grigoris Kastanos), Fanos Katelaris, Jason Demetriou, Pieros Sotiriou, Dimitris Christofi (87. Costas Charalambides), Vincent Laban, Charalambos Kyriakou, Margaça, Kostakis Artymatas, Kostas Laifis.
Varus: Antonis Giorgallides, Neofytos Michael, Marios Demetriou, Giorgos Merkis, Vasilios Papafotis, Costas Charalambides, Nektarios Alexandrou, Nestor Mytidis, Marios Antoniades, Grigoris Kastanos, Antreas Makris, Marios Nikolaou.

MM-valikmäng: Eesti - Küpros
Raul Ojassaar: "Me teame, millised võimalused meil selle süsteemiga on rünnakut tugevdada ja kõrgemalt pressida - see on äärekaitsjate kõrgemale tõstmine. See loob palju võimalusi ees. Meie keskväli tegi supermängu täna, pluss jokker Artur Pikk, keda tundub, et võib igal hetkel koondisesse kutsuda ja platsile panna."
Raul Ojassaar: Kui raske on meeskonnale 93 minutiks kannatlikkust sisendada? "Muudatusi taktikaliselt anname meie märku. Arutame pingi peal ka erinevaid võimalusi ja variante. Poolajal oli Nikitaga natuke probleeme ja pidime olema valmis iga hetk teda vahetama. Teise poolaja keskel läks Taijo jalg krampi ja seetõttu pidime vahetustega ootama. Kui oli näha, et nad peavad lõpuni vastu, siis saime ettepoole tuua väga palju teist tüüpi ründajaid, kui Joonast ründajaks nimetame, aga hea, et on mängijaid valikus, kes on valmis Nikitat asendama, aga vajadusel ka raskel hetkel tippu minema."
Raul Ojassaar: Kuidas Eesti koondis sel aastal nii häid tulemusi on saavutanud? "See on tiimitöö. Üksi ei ole võimalik mitte midagi teha. Oleme saanud hea duhhi, hea hingamise. Alustasime eelmisel aastal heade mängudega, aga tuli pauk vahele, mis tegi ärevaks. Kaitse põles ja pidime muutusi tegema, mis on toiminud. Kodumängudes on ründemängu ka, oleme julgemalt mänginud ja eneseusk on taas olemas."
Raul Ojassaar: Kas Reim oskas Küproselt nii nõrka ründemängu oodata? "Tegime kõrget pressi ning ei lasknud neil palliga mängida. Küprosele meeldib palli hoida ning tegime selles vallas nende elu raskeks."
Raul Ojassaar: "Kahjuks momentide loomisel jäime hätta, samas oli kontroll kaitses olemas, selline ärev äravajumine tuli teise poolaja lõpupoole, kui vahetustega rütm käest ära läks ja sealt ka Küprose kõige ohtlikum moment. Kokkuvõttes aga mõistagi vahetused end õigustasid. Mängu lõpp oli väga raske mõlemale tiimile, läks kangutamiseks. Mulle tundus, et vastastel oli eelmine mäng rohkem jalgades."
Raul Ojassaar: "Eks me läksime selle plaaniga, et tahtsime kindlasti mängu võita. Võtmeülesanne oli see, et me ei tohtinud lasta Küprosel nende mängu mängida. Peaaegu kogu mängu jooksul see õnnestus - nad olid sunnitud mängima pikkade pallidega."
Raul Ojassaar: Martin Reim on jõudnud pressikonverentsile.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Mattias Käit ETV-le: "Enne Kreeka mängu tundsin, et Küprose vastu löön ära. Olen õnnelik, et see viimasel minutil tuli. 1:0 on väga hea võit. Meil oli veel võimalusi, aga kahjuks ei löönud kõike ära. Võidu tõi kindel kaitse taga, olime enesekindlamad, kodupublik, koduväljak."
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Pikk pall ette, Tamm söötis peaga tagasi, Käit võttis palli omaks, mõtles korra ja lõi!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: MATTIAS KÄIT SKOORIB TEISEL ÜLEMINUTIL!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kohtunik lisas mängule 3 minutit.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kostja põrutab 90. minutil vasakuga 20 meetri pealt üle!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Tuleb ka vahetus. Küpros toob sisse Costas Charalambides, nende hetkel kogenuim mees. Meil Purje asemele Tamm.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 5491 pealtvaatajat on täna Lillekülas.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Joonas Tamm võtab soojendusdressi seljast. Kas jälle ründesse nagu Kreekas?
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Katelaris põrutas otse peale. Üle.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Küprosele 30 meetrilt (keskelt) ohtlik karistuslöök. Tiksub 84. minut.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kostja tuleb! Anier välja. Publik on pöördes.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 81. minut: Käit oli üles võtmas paljulubavat rünnakut, mille vastased pisut maha magasid, aga seinasööt Pikaga ei õnnestunud kõige paremini.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Ohtlikust kohast karistuslöök Küprosele. Paremalt äärelt. Saame klaariks löödud, aga vasturünnakust asja ei saa.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Milleri pea on õnneks esimesena vahel.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Milleri esimesest puutest tuleb valesööt ja Küprose terav pealelöök. Aksalu teeb supertõrje! Nurgalöök.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Anier teenib 78. minutil kollase. Vahetusest on sekkumas hoopis Martin Miller, kes vahetab välja Sergei Zenjovi.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Publik skandeerib "Kostja Vassiljev!"  Muutust oleks vaja, muidu lüüakse meile ära.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 75 minutit kohe mängitud, aga Reim pole ikka veel ühtegi vahetust teinud. Vassiljev on nurgalipu juures ise sellise näoga, et ilgelt tahaks juba platsile!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Käit sai peaga koksata, aga otse väravavahi käte vahele. Esimene löök raamidesse.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 73. minut: Eesti teenib 35 meetri pealt karistuslöögi. Antonov läheb andma.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kruglov ja Tamm soojendavad samuti.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Eestil teeb teiste seas sooja ka Vassiljev. Oleks teda vaja küll praegu.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 68. minut: Baranovi valesöödust oli Küprosel tekkimas ohtlik olukord, aga tsenderdusest värava alla õnneks asja ei saanud.
Raul Ojassaar: Praegu tundub täpselt selline mäng, kus viimaseks pooltunniks oleks Kostja Vassiljevi teravust tarvis. Mees teeb ka tasapisi sooja.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 64. minut: Anier teeb vaheltlõike ja tekitab meile senise mängu parima võimaluse. Löögi ees seisis vaid väravavaht, kuid pall läks paremast postist mööda. Pildil jälgib ta juba palli trajektoori.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 60. minut: Küpros tekitab Eesti värava all paari tsenderdusega teravust, aga kolmanda tsenderduse kannab tuul latist kõrge kaarega üle.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 56. minut: Eesti on alustanud poolaega teravalt. Taijo Teniste tahtis värava ees peaga söötu anda, aga Küprose mehed said jaole.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kumbki meeskond vahetusi pole teinud. Meil endiselt platsil Aksalu, Teniste, Baranov, Jääger, Mets, Pikk, Antonov, Zenjov, Purje, Käit, Anier.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Teine poolaeg algas!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Esimese poolaja statistika: Pealelöögid: Eesti 3, Küpros 1Nurgalöögid: Eesti 4, Küpros 1Suluseisud: Eesti 1, Küpros 4Pallivaldamine: Eesti 55 %, Küpros 45 %Oleme andnud 248 söötu, vastased 187
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Abitreener Janno Kivisild ETV-le: "Meil on selged ideed-mõtted, kust on võimalik eduni jõuda. Diagonaalpallid on üks võtmesõna, mida peame aktiivsemalt kasutama ja kust saaks Küprose kaitseliini ja ääri survestada. Taijol ja Arturil on ruum olemas, et väljakule laius anda. Meil on konkreetsed asjad, kus juurde panna. Alustame arvatavasti teisel poolajal sama koosseisuga, kui kellelgi midagi juhtunud pole."
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Antonov keerutas palli esimesse posti Zenjovi peale, aga pall ja Sergei pea kokku ei saanud. Esimene poolaeg lõppenud!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Käit kukub efektselt ja Eesti saab vasakul äärel hea karistuslöögi võimaluse.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Purjel super võimalus! Triblas kasti vasakus ääres ühest mehest mööda, aga pealelöök läheb teise kaitsja rikošetist nurgalöögiks.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 45. minut: Küprose kaitsja Kostas Laifise kauglöök (madal) läheb väravast mööda.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Seekord läheb Antonovi nurgalöök liiga kõrgeks ja lendab üle meie meeste peade teisele poole auti.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 43. minut: Zenjov teenib Eestile kolmanda nurgalöögi. Vasakul.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 38. minut: Ilusaid triblamisi pakume küll värava lähistel nii äärtel kui keskel, kuid pealelöögiga need tavaliselt ei lõppe. Viimase näite pakkus just Ats Purje.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 32. minut: Eestil taaskord lubav rünnak, aga Pikk ei saa kastis Anieri tsenderdust peaga kätte.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 30. minut: Baranov väänleb keskjoone juures pikali. Üritas Küprose rünnakut peatada, aga ei õnnestunud. Lõpuks tõuseb püsti ja saab publikult aplausi.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Nurgalöögist asja ei saanud, aga pall jäi meile. Küpros keskendub täna eelkõige kaitsetööle ja loodab, et küll need võimalused hiljem tekivad.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 26. minut: Eesti teenib teise nurgalöögi. Seekord paremal pool.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Zenjovil kohe võimalus! Tegi väravavahile survet, viimane lõi palli välja ja põrkas väga ohtlikult värava poole tagasi.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 23. minut: Artur Pikk võtab vasakul äärel Küprose kaitsjad hästi ette ja põrutab paremaga (oma nõrgema jalaga) madalalt peale. Läheb veidi mööda.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 19. minut: Purje saab keskväljalt tsenderduse värava ette, kuid pall ei jää jala peale pidama. Kaks kaitsjat on kõvasti ümber. Hea tempoga mäng on!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kohtunikul esimene kollane kaart juba antud. Küprose paremkaitsjale Jason Demetrioule Ilja Antonovi kukutamise eest.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 11. minutil Küprose esimene nurgalöök. Aksalu tõrjub Purjele kiirrünnakusse. Anierini aga sööt ei jõua, kaitsja paneb enne keha ette.
Raul Ojassaar: Anier, Purje ja Zenjov moodustavad täna sisuliselt kolmese ründeliini. Mehed vahetavad aeg-ajalt ka kohti, näiteks praegu liikus kesktormajaks Zenjov.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Antonovi nurgalöök jääb madalaks ja midagi ohtlikku sellest ei sünni.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Zenjov teenib Eestile 5. minutil esimese nurgalöögi.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Anier peab täna terve püsima. Pingilt pole võtta ühtegi puhast ründajat. Vassiljev on nendest kõige ründavam.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: 2. minut: Purje saab jooksu peale söödu, aga väravavaht jõuab enne pallini. Juba kaks võimalust!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Küprose pallikaotusest oleks kohe hea võimalus tekkinud. Zenjov lükkas varbaga kaitseliini taha pääsenud Anierile, kuid mees saadi paraku kätte. Närviline algus külaliste poolt.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Mäng algas Küprose rünnakuga. Eesti ründab teisel poolajal oma fännitribüüni poole.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: President mängijaid kätlemas.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Hümn oli ilus nagu alati! Sõnu keegi segi ei ajanud, need jooksid ekraani peal. Läheb mänguks!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Hümnide aeg.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Poistekoor on platsis, kohe tulevad ka mängijad.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Selles sektoris täna kõik turvaline. Jaanus Rahumägi kohal.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Kui Raio pole platsil, on ta alati tribüünil.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: President isiklikult kohal!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Küprose koondis on juba riietusruumis aru pidamas, meie mehed võtavad soojendusest viimast. Eks näis, mis sõjaplaani nad välja mõtlevad.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Konstantin Vassiljev teeb väga aktiivselt sooja põhikoosseisu meeste juures. Varumehed veeretavad rahulikult palli omas ringis. Tähendab, et kindel plaan tundub olevat Kostja täna mingil hetkel platsile saata.
Raul Ojassaar: Eesti koondise jaoks on tänane mäng 95. ametlik kohtumine Lillekülas. Seniseks saldoks 37 võitu, 24 viiki ja 33 kaotust, väravate vahe meie kasuks 105:94.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Olime Rauliga äsja Delfi Spordi Facebooki otse-eetris. Kes peale ei sattunud, siis minge vaadake järele!
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Tänast mängu teenindab Šveitsi kohtunikebrigaad, kuhu kuuluvad Adrien Jaccottet (pildil vaidlemas Tšiili staari Arturo Vidaliga),  Vital Jobin, Raffael Zeder ja Alain Bieri. Kohtunike vaatleja on Miroslav Vitkovic (Horvaatia) ning delegaat Kari Iuell (Norra). FOTO: AFP/Scanpix.
Raul Ojassaar: Huvitav, aga mitte sugugi lõbus fakt: Ilja Antonov on Eesti eest valikmängudes platsil olnud 623 mänguminutit. Eesti pole selle aja jooksul löönud mitte ühtegi väravat.
Raul Ojassaar: Muidu suures plaanis üllatusi ei ole. Artjom Dmitrijevi asemel, keda meie algrivistusse ennustasime, alustab keskväljal Ilja Antonov.
Raul Ojassaar: Vasakul äärel ei ole piisavalt terved seega ei Kallaste ega Luts, mistõttu võtavad seal kohad sisse Pikk ja Purje. Purje näol on muidugi tegu tunduvalt ründavama mängijaga kui Kreekas seal alustanud Kruglov.
Gunnar Leheste, A. Le Coq Arena: Eesti koondis jalutab väljakul, soojendused pole veel alanud. Publikut tilgub vaikselt tribüünidele. Paistab pildilt küll päikeseline ilm, aga tegelikult on tuuline ja üpris sügisene. Lipud lehvivad ikka korralikult.

MÄNGU EEL:

"Kas Küprosel mõni jalgpallur elab?" "See on ju mingisugune kääbusriik!" "Selliseid satse peaksime une pealt loputama!" "Kohustuslikud kuus punkti!"

Möga! Küprose koondis on Euroopa tasemel täpselt sama arvestatav jõud kui Eesti. Elo reitingus asuvad nemad 97., meie 87. real. Tänapäeva rahvusvahelises jalgpallis on see sisuliselt võrdne tase.

Tänast vastast kiitis eilsel pressikonverentsil ka Eesti koondise peatreener Martin Reim. "Minu meelest on tegu vaat et kõige aktiivsema ja tehnilisema võistkonnaga meie alagrupis. Nende kvaliteet on väga hea ja tuleb kindlasti väga huvitav mäng. Nad mängivad Kreekale sarnaselt läbi äärte ja tsenderduste ning on palliga väga head."

Sarnasusi Kreekaga saame tõmmata veelgi - ehk kõige märkimisväärsem on see, et mõlema koondisega mängisime võõrsil väravateta viiki. Kevadel Nikosias oli ülimalt kaitsev taktikavalik ehk õige pisut ootamatu, kuid kokkuvõttes tark otsus. Täna õhtul ei oodata Eestilt aga enam mitte viigipunkti, vaid võitu.

"Mõlema vastase [Kreeka ja Küprose] vastu suutsime võõrsil taga nulli hoida ja kaitsetöö on olnud korralik, aga ründefaasis on olnud puudujääke. See on kodumängu teema, kus end ka julgemalt avada ja rünnakule minna," rääkis Reim.

Julgemalt avas Eesti end kodus ka Kreeka vastu, kuid toona lõppes mäng mäletatavasti õnnetu 0:2 kaotusega. Seda kohtumist pole tänase eel siiski mõtet liialt meelde tuletada: esiteks andsid teisel minutil juhtima läinud kreeklased initsiatiivi selgelt meie kätte, teiseks oli see mäng enne 1:8 koslepit Belgias, mis Reimi ja teiste jaoks nii mõndagi paika pani.

Vaja on väravaid

Lihtne jalgpallitõde ütleb järgmist: kui tahad võita, on vaja lüüa vähemalt üks värav. Kreeka vastu võõrsil ei avanenud meil mitte ühtegi reaalset võimalust. Kevadel Küprose vastu oli olukord hästi natuke parem, kuid kurb tõde on järgmine: selle valiksarja seitsmest mängust oleme kuivale jäänud koguni viies.

Kuidas Eesti rünnak korda saada? Tegu on piltlikult öeldes miljoni dollari küsimusega. Reim andis pressikonverentsil mõista, et omad mõtted-plaanid neil on - aga mis täpsemalt, see selgub alles mängu ajal. On selge, et praegu juurutatud 5-4-1 formatsiooni juures ei ole rünnakutele panustamine just lihtne ülesanne - kuskilt tuleb järgi anda.

Kõigele lisaks on mitmed meie põhilised ründavad mängijad hädas erinevate vigastustega. Siim Luts ja Konstantin Vassiljev jäid mängust Kreekaga kõrvale, kuid võivad tänaseks suuremal või vähemal määral valmis olla. Ken Kallaste, kelle vasakust äärekaitsest tõusmisi me oleme juba nägema harjunud, sai Kreekas korraliku "puuka" ning tema mängueelne treening oli vähemalt esimese 15 minuti jooksul, kui ajakirjanikud platsi äärde lubati, kange ja grimassiderohke.

Koosseisu osas küsimusi palju. Mida teha Vassiljeviga?

Kui enne kohtumist Kreekaga oli Eesti algrivistuse ennustamine küllaltki jõukohane ülesanne (Delfi pani täppi 11 meest 11-st!), siis tänase matši eel on see tunduvalt keerulisem. Muutujaid on palju - alustades eelmainitud kolmiku Vassiljev-Luts-Kallaste tervisest, lõpetades sellega, kui palju keegi ennast kolm päeva tagasi Pireuses "ära kulutas".

Kuna Vassiljevi, Lutsu ja Kallaste värsket terviseinfot meil ei ole, tulebki spekuleerida ning arvestada erinevate variantidega. Raudmees Kallaste oleks ilmselt ise valmis küll platsile jooksma, kuid pakun, et teda siiski algrivistusse ei panda. Ilmselt tähendab see seda, et poolkaitsest liigub kaitsesse 33-aastane Dmitri Kruglov, kes rassis Kreekas 90 rasket minutit. Võimalik haavatav koht - paraku küll.

Mängukeelu all oleva Ragnar Klavani asemele lülitub kaitseliini Karol Mets, kes võtab sisse endale tuntud koha keskmise keskkaitsjana. Enar Jääger liigub parempoolseks, Nikita Baranov vasakpoolseks, Taijo Teniste säilitab oma kindla koha paremal äärel.

Keskväljal naaseb mängukeelu alt Artjom Dmitrijev, kes võib võtta koha Aleksandr Dmitrijevilt, kes Kreekas samuti sisuliselt täismängu kaasa tegi ning 80 minuti järel tõeliselt väsinuna välja vahetati. Dmitrijev annab Eestile pikkust juurde standardolukordades ning on etem valik ka ründemängu arvestades, kuid nagu nägime kohtumises Belgiaga, tuleb tema puhul alati olla valmis mõneks ülekeemiseks. 19-aastane Mattias Käit on Eesti jaoks algkoosseisus juba kindel nimi.

Sergei Zenjov paremal äärel, vasakul... kui Luts ja Kallaste tõesti kõrvale jäävad, tuleb sinna tekitada mõni loov lahendus. Kruglov taas ääre peale ning kaitseliini mängupraktikata Artur Pikk, kes esialgselt koondisenimekirja üldse ei kuulunud? Siim Lutsu alustamine oleks igal muul juhul välistatud, kuid praeguses hõredas seisus võib Reim olla sunnitud kaks kuud vigastuspausi pidanud mängija kohe tulle saatma.

Eeldusel, et Konstantin Vassiljev on valmis mängu alustama, tekib põnev küsimus ka tema koha peal. Küprosel mängis ta nn valeründaja kohta, kus ta sai keskenduda vaid ründamisele ning ei pidanud kaitsesse tagasi töötamisele liialt mõtlema - lõivu pidi Eesti maksma aga selle pealt, et võrreldes harjumuspärasega sai Kostja tunduvalt vähem palliga mängida ning tema kasutegur oli selle võrra väiksem. Võib ennustada, et mängu alustab siiski Henri Anier, kuid Vassiljev sekkub teisel poolajal vahetusest.