Grupi autsaideri Liechtensteini vastu võidumõtetega läinud Eesti alustas ülekaaluga, mis suudeti esimest korda väravaks vormistada 12. minutil. Eelmises mängus Šotimaale olulise tabamuse löönud Artur Rättel võttis vasakult äärelt tulnud palli karistusalas omaks ja tulistas palli ette posti.

Täpselt 12 minutit hiljem kasvatas Karl-Eerik Luigend võõrustajate edu kahekordseks. 50. minutil murdis vastaste vastupanu lõplikult Rätteli teine tabamus, kui pärast kaitsjate eksimust mängis ründaja ennast katnud mehest mööda ja suunas palli alla nurka.

Samal ajal Rakveres tulist lahingut pidanud Norra ja Šotimaa duellist väljus võitjana avapäeval Eestile 0:2 alistunud Norra. Norralaste 4:2 üleolek tähendas seda, et nii Eesti, Norra kui Šotimaa kogusid kuus punkti, kuid omavaheliste mängude väravate vahe viis edasi eestlased ja norralased.

Kohtumist tribüünilt jälginud peatreener Frank Bernhardt oli lõpuvile järel rahulolev, sest kuigi edasipääsu mindi püüdma, oli grupi esikoht meeldiv üllatus.

"Esikoht on midagi väga erilist!" rõõmustas Bernhardt. "Edasipääsu lootsin juba varem, sest nii sobivaid vastaseid pole Eesti üheski vanusegrupis kunagi saanud." Juhendaja sõnul olid otsustavateks hetkedeks Norra 2:0 alistamine ja 0:2 seisult Šotimaale ühe värava tagasi löömine.

Ajaloos teistkordselt Eliitringi pääsenud Eesti U-19 koondis saab oma vastased teada novembris, mil selgub ka teise ringi kohtumiste toimumispaik. Eliitringiks loositakse esimesest faasist edasi pääsenud 28 koondist seitsmesse neljaliikmelisse alagruppi, kust edasi pääseb ainult võitja. Need kohtumised on kavas tuleval kevadel.

EESTI - LIECHTENSTEIN 3:0 (2:0)

Väravad: 12., 50. Artur Rättel, 25. Karl-Eerik Luigend
Hoiatus: 67. Karl Mööl

Eesti U-19: 1-Marko Meerits, 3-Elvis Liivamägi (71. 14-Joel Indermitte), 4-Nikita Baranov, 5-Karol Mets, 7-Andreas Raudsepp (23. 17-Trevor Elhi), 8-Karl-Eerik Luigend (46. 2-Maksim Podholjuzin), 10-Karl Mööl, 11-Aleksei Belov, 13-Aleksandr Kulinitš, 15-Rain Aasmäe, 18-Artur Rättel.
Varus: 2-Maksim Podholjuzin, 6-Bert Klemmer, 12-Mart-Mattis Niinepuu, 14-Joel Indermitte, 16-Martin Ustaal, 17-Trevor Elhi.