Alkmaar sai Hollandis küll 1:0 jagu VVV Venlost, kuid kohtumist varjutas 15. minutil välja vahetatud Ragnar Klavani vigastus. Hooaega kesiselt alustanud AZ on nüüd 15 punktiga seitsmes. Klavan, kes väänas hüppeliigese välja, peab nüüd pidama vähemalt nädalase võistluspausi.

Tarmo Kink ei suutnud Inglismaa esiliigas Middlesbrough' päästa 1:2 kaotusest Leeds Unitedi vastu. Eesti koondislane alustas kohtumist algkoosseisus ja vahetati puhkama 66. minutil. Boro on 11 vooru järel 24 meeskonna konkurentsis 11 punktiga 20. kohal. Olla tuleb ettevaatlik, sest väljalangemistsoon on vaid kahe punkti kaugusel.

Inglismaa tugevuselt viiendal astmel mängiv Mihkel Aksalu seisis 90 minutit Mansfield Towni väravasuul, kui kodus lepiti 1:1 viiki Darlingtoniga. Viik oli eriti valus, sest juhtima asuti juba 9. minutil, viigivärava lõid vastased viimasel minutil. Pärast 16 kohtumist on Mansfield 24 punktiga seitsmes.

Sergei Pareiko aitas Venemaal Tomski Tomil punktilisa teenida, kui kodus tehti 2:2 viik Moskva Oblasti Saturniga. Kui mängida on veel kuus kohtumist, asub Tom 27 punktiga 10. kohal. Astme võrra madalamal viigistas FK Himki (Andrei Stepanov 90) 1:1 FK Krasnodariga ning Kalingradi Baltika (Taavi Rähn vigastatud) alistas 2:1 FK Irtõši. Himki on 34 vooru järel 45 punktiga 11., Baltika 39 silmaga 14. kohal.

Lvivi Karpatõ kaotas Ukraina kõrgliigas kolmanda mängu järjest, jäädes võõrsil 0:1 alla Kiievi Dünamole. Sergei Zenjov tegi kaasa kõik 90 minutit. Pärast 13 vooru on Karpatõ 20 punktiga kuues.

Joel Lindpere ja New York Red Bulls alistusid Põhja-Ameerika profiliigas MLS võõrsil 1:2 Philadelphia Unionile. Joel Lindpere mängis 90 minutit. Red Bulls on enne viimast põhihooaja mängu idakonverentsi liider 48 punktiga, kuid Columbus Crew jääb vaid punkti kaugusele.

SønderjyskE (Andrei Sidorenkov 90 minutit) teenis Taanis võidulisa, olles kodus 1:0 üle Aalborgist. Silkeborg (Kaimar Saag välja 85. minutil) sai 1:1 viigi kolmandal kohal oleva Lyngby käest. SønderjyskE on pärast 12 kohtumist 16 punktiga kuues, Silkeborg 14 silmaga kaheksas.

AE Larissa ei suuda Kreekas kuidagi võidusoont leida, alistudes viimati kodus 0:2 Tripoli Asterasele. Algkoosseisus alustanud Sander Puri vahetati välja 46. minutil. Senisest kuuest mängust on Larissal vaid viis silma, mis annab neile 16 meeskonna seas 13. koha, väljalangemistsoonist hoiab neid hetkel väljas vaid parem väravate vahe.

Lendava Nafta (Konstantin Vassiljev) viigistas Sloveenias 1:1 lähima konkurendi Domžalega. Naftal on pärast 13 mängu kolmandana 23 punkti, Domžalel teisena 26.

Andres Operi klubi AEK Larnaka alistas Küprose liigas 3:2 APOP/Kinyrase, Artur Kotenko ja Ats Purje leivaisa AE Paphos mängis 2:2 viiki AE Limassoliga. AEK on nüüd 13 punktiga 3. pügalal, Paphos 6 silmaga kuus astet madalamal.

Aalesund (Enar Jääger 90) viigistas Norras eduseisust 2:2 viimasel kohal oleva Sandefjordiga. Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 90) alistus liider Rosenborgile 0:2. Kolm kohtumist enne hooaja lõppu on Aalesund 40 punktiga kuues, kuid neljandal pügalal asuv Haugesund jääb vaid ühe punkti kaugusele. Hønefossil terendavad ees üleminekumängud, kuna 14. kohal asudes on teenitud 24 punkti, millega edestatakse lähimat jälitajat viie silmaga ning ollakse püsimajäämisest 6 punkti kaugusel.

Kolm vooru on mängida ka Norra esiliigas, kus Fredrikstad hoiab kinni otsepääsust tugevaimasse seltskonda. Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub koosseisu ei kuulunud) alistas lähima konkurendi Ranheimi 3:1, kuid üleminekumängudest lahutab neid veel viis silma.

Henrik Ojamaa ei kuulunud Saksamaa 2. Bundesligas Aacheni Alemannia koosseisu, mis võitis 2:1 Ingolstadti. Aachen on pärast kaheksat mängu 12 punktiga kaheksas.

Martin Vunk ei kuulunud Södertälje Syrianska koosseisu, mis sai 2:1 jagu Jönköpingi Södrast ja astus sellega suure sammu Rootsi meistriliiga poole. Enne viimast vooru on Syrianskal 53 punkti, millega jäädakse liider Norrköpingist kahe punkti kaugusele, ent edestatakse kolmandal real paiknevat GIF Sundsvalli kolmega. Viimases kohtumises minnakse kokku viimasel positsioonil paikneva Väsby Unitediga.

Bakuu Inter (Dmitri Kruglov 90) sai Aserbaidžaanis tulemusega 0:5 lüüa sama linna klubilt AZAL. Üheksast voorust 16 punkti teeninud Inter on neljas.