Meiega ühes tugevusgrupis on Montenegro, Armeenia, Šotimaa, Soome, Läti, Wales, Bulgaaria ja Valgevene. Tugevaimas grupis on Hispaania, Saksamaa, Holland, Itaalia, Inglismaa, Kreeka, Portugal, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviina. Sel suvel maailmameistrivõistlustele kvalifitseerunud meeskondadest peavad kohaga teises tugevusgrupis leppima Horvaatia, Šveits ja Belgia. Meie lähiriikidest on veel Rootsi teises tugevusgrupis ning Leedu viiendas.

23. veebruaril Nizzas toimuval üritusel loositakse 53 koondist kaheksasse kuue- ja ühte viieliikmelisse alagruppi. Ette on määratud, et poliitilise olukorra tõttu ei satu samasse alagruppi Aserbaidžaan ja Armeenia ning ka Hispaania ja Gibraltar. Lisaks on teleõigustest lähtuvalt Inglismaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania ja Holland paigutatud kuueliikmelistesse alagruppidesse. Korraldajariik Prantsusmaa pääseb finaalturniirile otse, kuid lisandub viieliikmelisse alagruppi, et mängida maavõistlusmänge.

2016. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääseb 24 koondist. Otsepääsme tagavad lisaks korraldajariigile iga alagrupi kaks paremat ning kõigi alagruppide peale parim 3. koha saavutanud koondis. Ülejäänud kaheksa 3. koha saavutanud koondist mängivad play-off ringi.

1. tugevusgrupp: Hispaania, Saksamaa, Holland, Itaalia, Inglismaa, Portugal, Kreeka, Venemaa, Bosnia ja Hertsegoviina.

2. tugevusgrupp: Ukraina, Horvaatia, Rootsi, Taani, Šveits, Belgia, Tšehhi, Ungari, Iirimaa.

3. tugevusgrupp: Serbia, Türgi, Sloveenia, Iisrael, Norra, Slovakkia, Rumeenia, Austria, Poola.

4. tugevusgrupp: Montenegro, Armeenia, Šotimaa, Soome, Läti, Wales, Bulgaaria, Eesti, Valgevene.

5. tugevusgrupp: Island, Põhja-Iirimaa, Albaania, Leedu, Moldova, Makedoonia, Aserbaidžaan, Gruusia, Küpros.

6. tugevusgrupp: Luksemburg, Kasahstan, Liechtenstein, Fääri saared, Malta, Andorra, San Marino, Gibraltar.