BLOGI | Võit! Klavan ja Cagliari üllatasid võõrsil, eestlaselt väga hea mäng

(39)

Ragnar Klavani teine kohtumine Itaalia Serie A-s osutus võidukaks: tema koduklubi Cagliari võttis võõrsil tugeva keskmiku Atalanta vastu üllatusliku 1:0 võidu.

Raskes ning võimalustevaeses kohtumises tõi Cagliarile võidu Nicolo Barella värav täiesti avapoolaja lõpus - Barella virutas otse väravasse karistuslöögi, mille Cagliari sai karistusala külje pealt.

Kuigi mängu lõpus kasvas Atalanta surve päris suureks, ei andnud Cagliari kaitseliin eesotsas Klavaniga vastastele šansse ning väga häid väravavõimalusi kodumeeskonnal sisuliselt ei tekkinudki.

Klavani debüütmängus jäi Cagliari mäletatavasti ülinapilt võidust ilma: 2:1 seisul suutsid vastased Sassuolost viigistada alles üheksandal üleminutil VAR-i abil antud penaltist.

Eelmise hooaja seitsmes meeskond Atalanta tuli kaks hooaega tagasi lausa neljandale kohale ning oli tänavust hooaega alustanud võidu ja viigiga. Avavoorus alistati 4:0 Frosinone, eelmisel nädalavahetusel oldi võõrsil lähedal AS Roma seljatamisele, ent 3:1 eduseisust lepiti lõpuks 3:3 viigiga.

Tabeliseis:

Atalanta - Cagliari
KÕIK! Cagliari võtab võõrsil Atalanta vastu üllatusliku 1:0 võidu!
Viimane üleminut!
Viis üleminutit.
Taas tahab kogu staadion penaltit, aga viga vilistatakse hoopis ründajale. 90 minutit täis, Cagliari mehed tegelevad juba viivitamisega.
Sellesama Romagna liiga julge palliga tõusmise tõttu oli Atalanta nüüd võimalust saamas, aga õnneks ei juhtunud midagi ohtlikku. Seis püsib, 88 ja pool minutit mängitud.
Atalanta nõuab väga häälekalt penaltit, kuna Klavani keskkaitsepartner Romagna näis vastase ründaja kukutavat. Kohtunik viga ei vilista ning selle asemel oleks Cagliari äärepealt kontrast ise värava löönud.
Veel üks nurgalöök Atalantale, aga seegi ei osutu ohtlikuks ning lendab üle kõigi meeste peade.
84 minutit mängitud. Cagliari on suutnud seni kaitses asju hästi kontrollida.
Tuleb ka terav pealelöök, ent värava keskele ja väravavahile kätte. Seis endiselt 0:1 Cagliarile.
Karistuslöök Atalantale väljaku keskosast 30 meetrilt.
Väga hea võimalus kontrast Cagliarile! Vahetusest sekkunud Farias pääses karistusalast ka löögile, aga tabas väravavahti.
Korner vahelduseks ka Atalantale, alles nende mängu kolmas. Ei midagi ohtlikku.
Iga Atalanta kahjuks kõlav vile paneb publiku teravalt reageerima. Frustratsioon kipub kodumeeskonnal juba sisse tulema - Cagliari kaitset ei ole sugugi lihtne üle mängida.
Vahelduseks saab pisut pikemalt rünnata ka Cagliari ning tasuks nurgalöök.
Standardolukorra järel tuleb Atalanta mehelt hirmus pauk 25 meetrilt, õnneks väravast paar meetrit mööda.
Klavan taas puhastab. Atalanta surve tasapisi kasvab.
Klavanilt taas suurepärane surve all palliga tegutsemine.
70 minutit on mängitud saanud. Cagliari hoiab endiselt napist eduseisust kinni. Klavan puhastas just peaga Atalanta lubava tsenderduse.
Tiimikaaslane paneb Klavani ebamugavasse olukorda, ent eestlane tuleb sellest ühe puutega filigraanselt välja.
Atalantalt hea tsenderdus kasti, aga Cagliari väravavaht püüab.
Cagliarilt kaval läbisööt ette ründajale, kuid kohtunik vilistab seal vea Atalanta kasuks.
Ärev olukord Cagliari värava all, kui ründaja kukkudes löögile pääseb. Nõutakse penaltit, aga seda õnneks ei anta.
Pall saab kohati vaid paarkümmend sekundit mängus olla, kuni jälle mõni viga tehakse ning mehed karvupidi kokku ähvardavad minna. Kohtunikul on tükk tegemist, et mehi rahustada. Klavan jälgib asju distantsilt, need olukorrad toimuvad enamasti keskväljal või teisel väljakupoolel.
Mängu temperatuur on ka mitmete väga võitluslike olukordade ja paari kollase kaardi järel oluliselt tõusnud. Hakkab tulisemaks minema.
Cagliari on teist poolaega küllaltki hästi alustanud. Mängutempo on natuke kõrgem kui avapoolajal.
Teine poolaeg on alanud!
Avapoolaeg oli muidu ikka päris kinnine. Esmalt oli palliga rohkem Cagliari, poolaja teises pooles oli Atalanta aktiivsem. Ei saaks just öelda, et Cagliari ootamatult saadud eduseisu kangesti vääriks, aga üks-null on üks-null!
Ja kohe kõlab ka poolajavile. Klavan ja teised Cagliari mehed saavad väga hea tujuga puhkama minna!
Karistuslöök lendab otse värava peale, üks vastaste kaitsja saab veel õrnalt pea ka vahele, aga mis peamine - pall maandub ristnurgas! Cagliari üks, Atalanta null! Värava autoriks Nicolo Barella.
CAGLIARI JUHIB!
Cagliari teenib nüüd karistusala küljelt päris lähedalt trahvilöögi.
Klavani keskkaitsepartner Romagnoli oli juba päris hädas, õnneks aitas kohtunik päris pehme vilega mehe hädast välja. Penalti või "sajaprotsendiline võimalus" oleks vastasel juhul soolas olnud.
Tsenderdus Atalantalt, ent kogenud horvaat Darijo Srna lükatakse kastis pikali ning võimalus luhtub.
Nurgalöögi järel jääb pall hetkeks Cagliari kasti ka lahtiseks, ent see klaaritakse kärmelt.
Nüüd on paar standardolukorda kasutada Atalantal.
Milline võimalus Cagliarile! Vasakult äärelt tulnud tsenderdus leidis väravaesisel üksi jäetud Sau, kes otsustas aga pealelöögi asemel sööta - see jäi aga ebatäpseks. Senise suhteliselt võimalustevaese mängu parim šanss.
Klavan üritas palliga tõusu, mis sai vahepeal juba tema firmamärgiks, kuid sööt kaaslasele jäi pehmeks.
Nurgalöök Cagliarile, paraku kõigist meestest üle.
Kodumeeskond Atalanta on hakanud nüüd ise rohkem palli veeretama ja kontrollima.
Klavani hea sekkumine peatas Atalanta lubava rünnaku.
Päris hea võimalus nüüd suhteliselt ootamatult - Cagliari ründajale Pavolettile kukub pall ette, kuid pealelöök jääb pehmeks ja väravavaht püüab.
Pisut üllatavalt on täna Cagliari seni rohkem palli hoidnud ning seda hoolimata Atalanta suhteliselt kõrgest survest.
Nüüd tekib väga ohtlik olukord Atalantale sellest, kui Klavan ei suuda tsenderdust kõige paremini ära puhastada ja laseb sellel edasi ohutsooni lennata. Õnneks ei midagi hullu.
Klavan on seni palli saanud väga episoodiliselt, ent on alati võimalusel kindla ja täpse söödu jaganud.
Atalanta mees Freuler pääseb karistusala joone lähistelt löögile, aga virutab üle ja mööda.
Cagliari teenis kohe nurgalöögi, aga sellest midagi väga asjalikku ei sündinud.
Mäng algas!
Mängu alguseni on jäänud vaid loetud minutid ning meeskonnad sammuvad platsile! Atalanta täna sinimustatriibulises, Cagliari valges.