BLOGI JA FOTOD | Nõrgendatud Eesti koondis lõi MM-ile sõitva Maroko vastu värava, ent sai 1:3 kaotuse

(108)

Eesti jalgpallikoondis pakkus MM-finaalturniirile sõitvale Marokole kaks totaalselt erinevat poolaega: esimesel jäädi vastastele alla igas mänguelemendis ning jäädi 0:2 kaotusseisu, teisel kolmveerandtunnil näidati aga hoopis korralikumat mängu ning löödi ka ise värav. Lõpptulemuseks 1:3 kaotus.

Esmalt tuleb ära mainida, et Eesti tavapärasest algrivistusest olid erinevatel põhjustel puudu vaat et kaks kolmandikku meestest: Ragnar Klavan, Mattias Käit, Taijo Teniste ja Ken Kallaste jäid kõrvale tervislikel, Siim Luts isiklikel ning Nikita Baranov klubilistel põhjustel.

Suuresti seetõttu oli Eesti avapoolajal lühidalt öeldes mannetu - juba 11. minutil lasti vastaste Younes Belhandal väravaesises saginas skoor avada, poolaja lõpus duubeldas eduseisu penaltipunktilt vastaste mängujuht Hakim Ziyech. Penaltivea põhjustas Markus Jürgenson, aga selgelt suurem süü langes olukorras väravavaht Mihkel Aksalule, kes kaotas eelnevalt seletamatul kombel palli üle kontrolli ning jättis värava kaitseta.

Teiseks poolajaks tegid marokolased mitu vahetust, sealjuures piirdus vaid avapoolajaga ka rünnakuid orkestreerinud Ziyech. Ehk oli see üks põhjustest, miks marokolased enam mängu üle kontrolli ei omanud - Eesti hakkas üha julgemalt ründama ning võimalusi hakkas tekkima ka meil. Eriti säravalt paistis silma vahetusest sekkunud Ats Purje, kes lõi oma agressiivsusega mitu šanssi ning kasutas neist ühe ka ära, virutades vasakult äärelt kasti murdmise järe palli ilusa välisküljelöögiga väravasse. Mõned minutid enne seda olid skoori teinud ka marokolased, kui palli suunas väravaesiselt võrku Youssef En-Nesyri.

Eesti - Maroko 1:3
76. Ats Purje - 11. Younes Belhanda, 38. pen. Hakim Ziyech, 73. Youssef En-Nesyri

Eesti: Mihkel Aksalu, Markus Jürgenson (58. Ats Purje), Marek Kaljumäe, Madis Vihmann, Karol Mets, Artur Pikk (84. Dmitri Kruglov), Gert Kams, Artjom Dmitrijev (84. Ilja Antonov), Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov (85. Frank Liivak), Henri Anier.
Varus: Sergei Lepmets, Dmitri Kruglov, Ats Purje, Frank Liivak, Trevor Elhi, Ilja Antonov, Märten Kuusk, Tristan Koskor, Vladimir Avilov.

Loe veel

Maroko: Monir El Kajoui, Medhi Benatia (46. Manuel Marouan Da Costa Trindade), Ghanem Saiss, Achraf Hakimi (76. Khalid Boutaib), Noureddine Amrabat (63. Sofyan Amrabat), Karim El Ahmadi (64. Youssef Ait Bennasser), Mbark Boussoufa, Younes Belhanda, Hakim Ziyech (46. Aziz Bouhaddouz), Amine Harit (46. Youssef En-Nesyri), Ayoub El Kaabi.
Varus: Yassine Bounou, Ahmed Reda Tagnaouti, Manuel Marouan Da Costa Trindade, Faycal Fajr, Sofyan Amrabat, Aziz Bouhaddouz, Youssef Ait Bennasser, Mehdi Francois Carcela Gonzalez, Youssef En-Nesyri, Khalid Boutaib, Oualid El Hajjam, Hamza Mendyl.

Eesti - Maroko
Gunnar Leheste: Ongi läbi! Eestist kahjuks Marokole võrdväärset sparringupartnerit ei olnud.
Gunnar Leheste: Kohtunik lisab mängule neli minutit.
Gunnar Leheste: Nurgalöögile järgneb veel teinegi...
Gunnar Leheste: Aksalu tõrjub 89. minutil palli nurgalöögiks. Pealelöök tuli viiekasti seest.
Gunnar Leheste: Eesti teeb kolm vahetust. Zenjov, Pikk ja Dmitrijev välja, sisse Kruglov, Liivak ja Antonov.
Gunnar Leheste: Purjel oli taas hea võimalus, aga pealelöök jääb nõrgaks ja on väravavahile lihtne saak.
Gunnar Leheste: 82. minut: Manuel Marouan Da Costa Trindade saab nurgalöögile pea vahele, aga Aksalu püüab palli sülle.
Gunnar Leheste: Zenjov võitles vasakul äärel palli õhuvõitlusega Purjele, kes pettis kaks meest ära ja põrutas kasti keskelt peale.
Gunnar Leheste: Ats Purje lööb ühe tagasi! 1-3!
Gunnar Leheste: Younes Belhanda magatakse vasakul äärel täiesti maha. Tema söödule saab värava ees jala vahele Youssef En-Nesyri.
Gunnar Leheste: Maroko lööb 0-3!
Gunnar Leheste: Kahjuks läheb Vassiljevi tsenderdus taas üle otsajoone.
Gunnar Leheste: 68. minut: Zenjov teenib juba kolmandat korda Eestile karistusala vasaku nurga juures trahvilöögi.
Gunnar Leheste: Ats Purje saab Maroko kiirrünnaku maha võtmise eest kollase. Achraf Hakimi, keda selga lükati, hüppab aga alles siis pikali, kui kohtunik on kaarti juba näidanud.
Gunnar Leheste: 64. minut: samal ajal lõpetab Purje Eesti terava rünnaku pealelöögiga üle värava.
Gunnar Leheste: Staadioni ekraanidel antakse teada, et täna on tribüünil 4754 pealtvaatajat.
Gunnar Leheste: Maroko teeb veel kaks vahetust. Sisse tulevad Youssef Ait Bennasser ja Sofyan Amrabat.
Gunnar Leheste: 60. minut: Zenjov murrab end karistusalla ja saab kasti tagumisest otsast löögile, aga väravavaht püüab. Nurk ei olnud ka kõige parem.
Gunnar Leheste: 58. minut: Eesti teeb esimese vahetuse. Jürgenson välja, Ats Purje asemele. Kams tõmbub seega kaitsesse ja Purje läheb paremaks ääreründajaks.
Gunnar Leheste: 56. minut: vasakult äärelt teenib Eesti kohe järgmise karistuslöögi. Taas takistati Zenjovi.
Gunnar Leheste: Vihmann saab peaga löögile, aga lööb vastu kaitsjat. Lõpuks lööb kaitsja palli väravajoonelt klaariks.
Gunnar Leheste: Nurgalöögi järel saab karistusala äärelt õhust löögile Gert Kams, aga see pall läheb kõvasti mööda.
Gunnar Leheste: Vassiljev lõi karistuslöögist otse peale, väravavaht tõrjus palli nurgalöögiks. Esimene asjalik võimalus meile!
Gunnar Leheste: 54. minut: Esimene kollane kaat tuleb Maroko mängijale Noureddine Ambrabatile Zenjovi takistamise eest karistusala vasaku nurga juured.
Gunnar Leheste: Maroko teeb teise poolaja alguses kolm vahetust korraga. Meie jätkame vanade meestega.
Gunnar Leheste: Esimene poolaeg läbi.
Gunnar Leheste: Paraku sellest asja ei saa. Marek Kaljumäe pikk sööt jätkuolukorras oli täiesti ebaõnnestunud.
Gunnar Leheste: Kamsi tsenderdusest võidab Eesti veel poolaja lõpus nurgalöögi.
Gunnar Leheste: Vassiljevi tsenderdus on taas liiga pikk.
Gunnar Leheste: 44. minut: Kamsile tehakse paremal äärel liiga. Eestile küljejoone äärest karistuslöök.
Gunnar Leheste: 43. minut: Järjekordne ohtlik Maroko rünnak. El Ahmadi Aroussi löögist raksatab pall posti!
Raul Ojassaar, Peterburi: Jürgensonilt täiesti tarbetu viga, aga kõige suurem süü langeb olukorras ikkagi Aksalule. Väga mittetemalik eksimus olukorras, mis ei oleks muudmoodi olnud mitte ühegi külje alt ohtlik.
Gunnar Leheste: 39. minut: Eesti saab kohe karistuslöögi ning tekitab üle pika aja teravust, aga pall lendab kõikide vastase karistusalla läinud Sinisärkide nina alt läbi.
Gunnar Leheste: Penalti tekitanud vea tegi karistusala vasakus nurgas Jürgenson, kartes ilmselt, et muidu toimetatakse pall tühja väravasse. Aksalu oli hetk varem väravast kaugele välja uitama läinud.
Gunnar Leheste: 0-2 Hakim Ziach lööb penalti alla ja keskele, Aksalu hüppas paremale.
Gunnar Leheste: 37. minut: PENALTI MAROKOLE!
Raul Ojassaar, Peterburi: Marokolaste pahameel Pika asjus tulenes ilmselt asjaolust, et tegu oli nende parima mehe Ziyechiga.
Gunnar Leheste: Maroko fännid ja paar varumeestki olid valmis Artur Pikal kõri läbi lõikama. Tegelikult ei teinud ta midagi hullu, peatas vaid selja tagant libistamisega Maroko kiirrünnaku.
Gunnar Leheste: Vassiljev mängis nurgalöögi lühidalt lahti, aga Pika pealelöök põrkus Maroko kaitsjatega.
Gunnar Leheste: 32. minut: kiirrünnakul ründesse lülitunud Gert Kams teenib Eestile esimese nurgalöögi.
Gunnar Leheste: 30. minut: Karol Mets ja Artjom Dmitijev olid värava lähistel lähedal väga rumalale pallikaotusele. Valgeid särke oli ümberringi palli noolimas, aga õnneks sai Aksalu selle klaariks löödud.
Gunnar Leheste: 25. minut: Eesti esimene standardolukord, ülikauge karistuslöök ebaõnnestub täielikult. Vassiljevi tsenderdus läheb pikaks ja veereb üle otsajoone.
Gunnar Leheste: 18. minut: Maroko rünnak lõppes pealelöögiga üle värava, aga kurb on vaadata, kui kiiresti on nad valmis palli tagasi võitma ja igast asendist survet avaldama. Samas kui palli hoides mängitakse meie mehed lihtsalt kiirete söötudega üle. Kui muidu ei saa, siis kasvõi jalge vahelt.
Gunnar Leheste: 0-1 Maroko lööb kontrarünnakust esimese ära! Värava autoriks Younes Belhanda. Osavate söötudega mängiti end kasti. Belhanda pani jala vahele umbes kolme meetri pealt.
Gunnar Leheste: 9. minut: Maroko esimene nurgalöök ohtlikuks ei kujunenud. Jürgenson sai väravaesises rüseluses pisut haiget ja vajas tohterdamist.
Gunnar Leheste: 8. minut: Ahmadi Aroussi saab enda nimele juba teise pealelöögi. Seekord oli täpsem, aga Aksalu püüdis palli kindlalt.
Gunnar Leheste: Maroko fänne on Tallinnasse tublisti tulnud. Üks küljetribüüni sektor on täielikult nende hõivatud. Pressitribüünil teeb üks marokolane telefoniga raadioreportaaži.
Gunnar Leheste: 3. minut: Henri Anier murdis end karistusalasse ja põrutas vasakuga üle värava. Mõlemal satsil on alles sihiku paika seadmise aeg.
Gunnar Leheste: 2. minut: esimene pealelöök on sooritatud. Karim El Ahmadi Aroussi kõmmutas kaugelt üle.
Gunnar Leheste: Avavile on kõlanud.
Gunnar Leheste: Hümnid kuulatud. Värske superstaar Uudo Sepp laulis meie oma.
Gunnar Leheste: Fännid pole koondisele Balti turniiri esikohata jäämist andestanud.
Raul Ojassaar, Peterburi: Mattias Käit vigastas eile trennis hüppeliigest ning seetõttu täna kaasa ei tee. https://twitter.com/eestijalgpall/status/1005472759319851010
Gunnar Leheste: Kui keegi mõtleb, miks pole Maroko satsis nende suurimat staari Benatiat, siis ametlikult on ta koosseisus kui Mehdi Amine El Mouttaqui (nr 5).
Gunnar Leheste: Eesti koosseisus on toimunud ootamatu muudatus. Mattias Käit lonkab ja jälgib soojendust pingilt. Tema asemel on jalgpalliliidu kodulehel koosseisu märgitud Sergei Zenjov.
Gunnar Leheste: Maroko koosseis: 12-Munir Mohamedi, 2-Achraf Hakimi, 5-Mehdi El Mouttaqui, 6-Romain Saiss, 7-Hakim Ziyech, 8-Karim El Ahmadi, 9-Ayoub El Kaabi, 10-Younes Belhanda, 14-Mbark Boussoufa, 16-Nordin Amrabat, 18-Amine Harit.
Raul Ojassaar, Peterburi: Eesti tänane algkoosseis on selgunud!Mihkel Aksalu, Artur Pikk, Karol Mets, Madis Vihmann, Marek Kaljumäe, Markus Jürgenson, Artjom Dmitrijev, Mattias Käit, Konstantin Vassiljev, Gert Kams, Henri Anier.
Raul Ojassaar, Peterburi: Tere õhtust staadionilt! Juba vaat et poolteist tundi enne avavilet oli staadionil kohal päris arvukas Maroko toetajaskond, kes on otsatribüüni asemel kohe pressisektori kõrval küljetribüünil. 30-40 nägu lehvitavad lippe ja tervitavad tuttavaid. Mine tea, ehk reisivad nemadki peagi Venemaale MM-ile. Huvitav on see, kuidas nad tavapärase võõrsilsektori asemel just siia sattusid. Loodetavasti ei tekita see täna pahandusi.