Soome asus ameeriklaste vastu juba avakolmandiku 12ndaks minutiks 2:0 juhtima, kui skoori tegid Mikko Koivu ja Antti Pihlström. USA jõudis viimase kolmandiku alguseks Frank Vatrano ja Connor Murphy väravatest viigini, ent Leo Komarovi 44. minuti värav tõi soomlastele siiski kolm võidupunkti.

Tšehhi kaotas Rootsiga mängus avakolmandiku 0:2, kuid teisel kolmandikul visati kolm vastuseta väravat ja otsustaval perioodil lisati veel üks. Michal Birner sepistas tšehhide kaks viimast väravat ja sai kirja ka ühe väravasöödu.

Esmaspäeva, 9. mai mängud:
16.15 Läti – Venemaa 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
16.15 Valgevene – Kanada 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)
20.15 Rootsi – Tšehhimaa 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
20.15 Soome - USA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Tabeliseisud:
A-grupp:
Tšehhi 8 punkti (3 mängu), Venemaa 6 (3), Rootsi 5 (3), Taani 3 (2), Kasahstan 2 (2), Norra 2 (2), Šveits 2 (2), Läti 2 (3).
B-grupp: Kanada 9 (3), Soome 9 (3), Slovakkia 6 (2), USA 3 (3), Prantsusmaa 2 (2), Saksamaa 1 (2), Valgevene 0 (3), Ungari 0 (2).