Mängu jagus pinget teise perioodi 39. minutini, mil Soome juhtis veel 2:1. Siis läksid favoriidid 3:1 juhtima ning viskasid viimasel kolmandikul veel kaks väravat.

Kaks väravat viskas Mikael Granlund, käe said veel valgeks Jarno Koskiranta, Lars Eller, Patrik Laine ja Jussi Jokinen. Taani väravavaht tegi 23 tõrjet, tema Soome kolleeg piirdus 16-ga.

Teises veerandfinaalis sai USA lisaajal 2:1 võidu Tšehhi üle. Tomas Zohorna viis Tšehhi 16. minutil 1:0 juhtima, Auston Matthews viigistas 22. minutil 1:1. Kümneminutiline lisaaeg möödus väravateta ning võitja selgus alles bullitiseerias, kus Matthews kaks tabamust tegi.

Kell 20.15 algavates veerandfinaalides kohtuvad Kanada ja Rootsi ning Venemaa ja Saksamaa. Esimesest paarist tuleb vastane USA-le, teisest Soomele.