Soome meedia: Jari-Matti Latvala on kriisis. Kas Toyota loobub soomlase teenetest?


Jari-Matti Latvala Toyotaga Portugali rallil.
Jari-Matti Latvala Toyotaga Portugali rallil.Foto: Andre Lavadinho, imago/PanoramiC/Scanpix

33-aastane Soome ralliäss Jari-Matti Latvala on praegu MM-sarjas sõitvatest meestest üks kogenumaid ning selle tunnistuseks on tal ette näidata 17 võitu WRC-sarjas. Tegevsõitjatest on rohkem suutnud ainult viiekordne maailmameister Sebastien Ogier. Siiski on Latvala viimase aja vorm olnud niivõrd kehv, et Soome meedias kirjutatakse juba tema kriisist.

Latvala alustas tänavust hooaega Monte Carlo rallil kolmanda kohaga. Seejärel on ta kirja saanud seitsmenda ja kaheksanda koha. Kolmel viimasel rallil on ta aga sõitnud rajalt välja ja jäänud punktideta.

“Pettumus on suur. Kui end otseselt väljendada, siis seis on päris p*sk,“ sõnas Latvala pärast reedel Portugalis tehtud avariid STT-le. “Ma ei mäleta, et oleksin WRC-sarjas varasemalt nii raskes seisus olnud.“

Iltalehti veergudel võtsid Latvala olukorra kohta sõna neljakordne maailmameister Juha Kankkunen ja viimase kaardilugejana tegutsenud Juha Piironen.

“Latvalal on selgelt keskendumisega probleeme. Portugalis sõitis ta lihtsalt kivile otsa. Hooaja eel olid talle asetatud suured lootused. Praegu on näha, et tal on pinged peal,“ rääkis Kankkunen.

Seotud lood:

Piironen rääkis omakorda, et Latvala on hakanud eksima, kuna tal on lihtsalt vale sõidutrajektoor. “Lihtne on eksida, kui auto on pidevalt külglibisemises,“ sõnas Piironen, kelle sõnul võivad eksimused viia selleni, et soomlast ei ole tuleval hooajal lihtsalt enam Toyota ridades. “Kui asjad lähevad samamoodi edasi, siis võib temast varsti rääkida kui endisest Toyota piloodist,“ lisas Piironen.

Soomlased on kokku löönud, et MM-sarja kokkuvõttes praegu üheksandal kohal olev Latvala jääb liirikohal olevast Neuville'ist maha juba 88 silmaga. Tiimikaaslasele Ott Tänakule kaotab Latvala omakorda 41 punktiga.

Lisaks kirjutab Iltalehti, et praeguses seisus on Latvala selgelt tiimi kolmas sõita. Temast on paremaid tulemusi näidanud nii Tänak kui ka Esapekka Lappi. Tulevakus rääkivat Tänaku ja Lappi kasuks ka see, et nad on Latvalast nooremad.

“Ilmselgelt on tema õlgadele kogunenud pinged. Ta peab ebaõnnestumise mõtted peast peletama,“ lisas Kankkunen.

MM-sarja üldseis Portugali ralli järel:

1. Thierry Neuville (Hyundai) 119 punkti
2. Sébastien Ogier (M-Sport) 100 punkti
3. Ott Tänak (Toyota) 72 punkti
4. Dani Sordo (Hyundai) 58 punkti
5. Esapekka Lappi (Toyota) 57 punkti
6. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 54 punkti
7. Elfyn Evans (M-Sport) 45 punkti
8. Kris Meeke (Citroen) 43 punkti
9. Jari-Matti Latvala (Toyota) 31 punkti
10. Craig Breen (Citroen) 26 punkti

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare