Reedene päev oli Eesti ekipaažile tõeliselt õnnetu: kuigi ühtegi sõiduviga Tänak ei teinud, oli ta MM-üldarvestuse teise mehena stardijärjekorras teine, mis tähendas lumistes oludes teistele teepuhastaja mängimist. Seetõttu kaotas ta peale päeva esimese võimsalt võidetud katse igal järgmisel arvestatavalt aega ning tema rallivõidušansid kahanesid minimaalseteks.

Reede järel on ralli liidrid kolm Hyundaid: Thierry Neuville edestab Andreas Mikkelseni 4,9 ning Hayden Paddonit 12,1 sekundiga. Esimesed viis meest - lisaks veel ka Citroeni sõitjad Craig Breen ja Mads Östberg - mahuvad kõik 13,2 sekundi sisse.

Seis pärast reedest võistluspäeva:

REEDE:

Reedene võistluspäev algas Norra pinnal toimunud 21,26-kilomeetrise katsega, mille Tänak läbis võimsalt kõigist teistest kiiremini: lähimad jälitajad, norralased Andreas Mikkelsen ja Mads Östberg jäid eestlasele alla kuue sekundiga, kuus ja pool sekundit kaotas ka Thierry Neuville. Teepuhastaja rollis olnud Sébastien Ogier kaotas aga näiteks 12,5 sekundit.

Päeva teisel katsel Tänak enam katsevõitu kirja ei saanud - nii esimesena alustanud Ogier kui teisena rajale läinud Tänak kurtsid suure koguse lahtise lume üle, mis nende hoogu tublisti pidurdas. Katsevõidu võttis Thierry Neuville, kes läks mõnesekundilise eduga Tänaku ees ka ralli üldliidriks.

Ralli neljanda katse lõpukilomeetrid olid korraldajate poolt jäetud korralikult lumesahaga üle käimata ning see tõi suurt kasu hiljem startinud meestele. Sébastien Ogier ja Ott Tänak kaotasid teistega võrreldes ümmarguselt 20 sekundit, mis saatis Tänaku ka kokkuvõttes teiselt kohalt ühe ropsuga seitsmendaks - kaotust Neuville'ile enne hoolduspausi 19,4 sekundit.

Ka viiendal katsel olid esimesed kolm startijat - Ogier, Tänak ja Latvala - teepuhastajate rollis ning kõrgesse mängu ei sekkunud. Katsevõidu võttis uusmeremaalane Hayden Paddon, ralli liidritest jääb MM-sarja esikolmikuna esimestena startivad Ogier, Tänak ja Latvala üha kaugemale.

Kuuendal katsel nägid fännid ralli esimesi sõiduvigu - väiksed eksimused tegid nii Elfyn Evans kui Esapekka Lappi. Kui Evans oli eelneva rehvipurunemise tõttu niigi kehvas seisus, siis Lappi kukkus väikese väljasõidu ja paarikümnesekundilise ajakaotuse tõttu teiselt kohalt hoobilt viiendaks.

Seitsmendal katsel kaotas tavapärasega võrreldes veel 20 sekundit juurde Ogier, kes aga WRC TV-le oma võimalikku eksimust kommenteerimast keeldus.

NELJAPÄEV:

Tänak sõitis publikukatsel paaris Thierry Neuville´iga ja oli belglasest sekundi jagu kiirem. Kohe stardist sai paremini minema ning puhta sõiduga kasvatas edumaad veelgi. Viiekordne maailmameister Sebastien Ogier tegi publikukatsel näpuka ja läheb homsele päevale vastu 9. kohalt. Aga vahed on mõistagi olematud. Ogier jääb Tänakule alla 2,5 sekundiga.

SS1 tulemused: 1. Tänak 1.32,7 ; 2. Latvala 1.33,0 ; 3. Östberg 1.33,3 ; 4.-5. Mikkelsen ja Meeke 1.33,6 ; 6. Neuville 1.33,7.

6,8-kilomeetrisel testikatse trassil näitas nelja läbimise peale parimat aega Thierry Neuville (Hyundai), kes edestas Mads Östbergi (Citroen) vaid 0,3 sekundiga. Tänak (Toyota) sai kirja neljanda aja, kaotades belglasele 1,4 sekundit.

Testikatse tulemused: 1. Neuville 4.17,3, 2. Östberg 4.17,6, 3. Ogier 4.18,1, 4. Meeke 4.18,3, 5. Tänak 4.18,7, 6. Mikkelsen 4.18,8, 7. Latvala 4.19,0, 8. Breen 4.19,1.

Delfi kajastab ralli sündmusi otseblogis ning Delfi TV-s näeb nädalavahetuse jooksul mitmeid otseülekandeid. Kohapeal on Delfi ja Eesti Päevalehe sporditoimetuse juht Peep Pahv.

Otsepilti vahendame nii esimesest kiiruskatsest kui ka laupäeval kell 16 sõidetavast katsest.

Hea lugeja, kes sa oled kohapeal! Nagu ikka, ootame teie pilte ja muljeid raja äärest aadressil sport@delfi.ee!