Citroenist vallandatud Kris Meeke naaseb ralliradadele

 (1)
Kris Meeke.
Kris Meeke.Foto: JOSEP LAGO, AFP/Scanpix

Tänavuse WRC-hooaja keskel töötuks jäänud Kris Meeke naaseb ralliradadele, kui ta osaleb järgmisel kuul San Marinos võistlusel nimega RallyLegend.

Citroeni WRC-tiim loobus Meeke'i teenetest pärast Portugali MM-etapil tehtud avariid. Seejärel ei ole Meeke võistlustel kordagi ralliauto rooli istunud, kirjutab Autosport.

San Marinos toimuval jõuproovil istub Meeke enda mentori Colin McRae endisesse WRC-autosse. Meeke osales ka eelmisel aastal RallyLegend võistlusel. Toona oli ta stardis Citroen Xsara WRC autoga.

Eelmise aasta RallyLegend võistlus tõi kokku peaaegu kõik elus olevad endised maailmameistrid. Puudu olid ainult Walter Röhrl ja Carlos Sainz. Esinduslik nimekiri saadi kokku, kuna eelmisel aastal möödus 10 aastat McRae surmast.

RallyLegend võistluse korraldajad ei ole seni veel otsustanud, kas Meeke osaleb põhivõistlusel või tuleb ta publiku ette demonstratsioonesinemisel.

Meeke'i kõrval istub San Marinos kaardilugejana Derek Brannigan. 11.-14. oktoobril toimuval võistlusel on teiste seas starti asumas Craig Breen ja Mikko Hirvonen.