Kui esimese vabatreeningu võitis Vettel Daniel Ricciardo ja Max Verstappeni (mõl Red Bull) ees, siis teisel treeningul jäid sakslase selja taha Valtteri Bottas (Mercedes) ja Ricciardo, kusjuures kolm meest mahtusid vaid 0,066 sekundi sisse.

Siiski ei kujunenud kogu sessioon Vetteli jaoks nii sujuvalt, kui paremusjärjestus näitab. Ühel hetkel jäi sakslane tehniliste probleemide tõttu rajale seisma ning tema masin lükati käe kõrval boksidesse tagasi. Seevastu sai probleemivabalt 34 ringi läbida teine Ferrari piloot Kimi Räikkönen, kes avatreeningul kõrbekuumuses jalameheks jäi.

Valitsev maailmameister Lewis Hamilton (Mercedes) pidi mitu kiire ringi üritust pooleli jätma. Viimase neist luhtas Nico Hülkenberg (Renault), kes talle kümnendas kurvis ette jäi ja briti kurvi lõikama sundis. See intsident lubati pärast treeningut ka kohtunike poolt uurimise alla võtta.