(45)

Võidukas Sebastian Vettel
Võidukas Sebastian VettelFoto: ANDREJ ISAKOVIC, AFP/Scanpix

Vormel-1 sarjas peeti hooaja teine etapp, punkte jagati tulede valgel Bahreinis. Parimalt stardikohalt asus teele Sebastian Vettel Ferraril, kelle jaoks oli tegu 200. MM-sarja etapiga.

Vettel võitiski, kuid lõpp läks väga nugade peale. Ferrari rehvid olid päris otsakorral ning Valtteri Bottas sõitis end kaheksa sekundi pealt Vetteli seljataha. Aga mööda Mercedesel kihutanud soomlane ei saanud. Kolmandaks tõusis Lewis Hamilton (Mercedes), kes startis üheksandalt kohalt.

Mõlemad Red Bulli sõitjad katkestasid juba mõne ringi järel. Max Verstappen pani kõljed kokku Hamiltoniga ja seetõttu läks katki rehv. Ka Daniel Ricciardo masin sai esimeste ringide rüseluses kannatada.

Kimi Räikkönenil jäi sõit pooleli vahetult pärast teist boksipeatust kui soomlane ajas alla oma tiimi mehaaniku. Vasak esiratas jäi korralikult fikseerimata ning oligi aamen. Boksi sõitis Räikkönen kolmandalt kohalt.

MM-sarja punktiseis: 1. Vettel 50 ; 2. Hamilton 33 ; 3. Bottas 22 ; 4. Alonso 16 ; 5. Räikkönen 15 ; 6. Hülkenberg 14. Punkte on teeninud 14 sõitjat.

Järgmine etapp on kavas juba tuleval nädalavahetusel Hiinas, Shanghai ringrajal.

Eelinfo:

Vetteli kõrvalt alustab teiselt positsioonilt tema soomlasest tiimikaaslane Kimi Räikkönen. Laupäevases kvalifikatsioonis sõitis kolmanda aja välja teine soomlane Valtteri Bottas Mercedesel.

Mullu MM-tiitli võitnud Lewis Hamilton sai kvalifikatsioonis kirja neljanda aja, kuid neljakordse maailmameistri vormelil vahetati käigukasti ning seetõttu taandati teda stardirivis viie koha võrra üheksandaks.

Mida rääkis esikolmik kvalifikatsiooni järel?

“See oli väga pingeline. Olin kolmanda sessiooni teise sõiduga palju rohkem rahul. Teadsin, et pean hoidma oma joont,“ sõnas õnnelik Vettel kvalifikatsiooni järel toimunud intervjuus. “Vormel oli kiire. See tavaliselt aitab. Ootan juba huviga homset.“

“Viimane ring oli kaugel ideaalsest. Homme on aga põhiline sõit. Eks näeme, mida seal suudame,“ sõnas omalt poolt Räikkönen.

Loe veel

“Tundsin end hästi. Punased vormelid olid meie jaoks natuke liiga kiired. Sellega ei ole me rahul. Peame homme paremini sõitma,“ märkis kolmanda aja kirja saanud Bottas.

F1 MM-sarja Bahreini GP
Ja Vettel ikkagi võitis! Bottas teine ning Hamilton kolmas.
Kolm ringi minna, ülipõnev lõpp on tulemas!
Vettel sõidab piiri peal ja kõik trumbid tunduvad nüüd olevat Bottase käes.
Vetteli ja Bottase vahe 4,9 sekundit. Kas Mercedesel on ikkagi veel võimalus Vettelit lüüa?
40. ringi sõidetud - Vettel juhib 6,9 sekundiga Bottase ees. Hamilton kolmas.
Räikkönen eksis boksis, startis liiga vara minema, sõitis mehaanikule otsa ja lisaks jäi esiratas lahti. Katkestamine.
30 ringi sõidetud. Järjestus - Vettel, Bottas, Räikkönen, Hamilton, Gasly, Hülkenberg, Alonso, Ocon, Grosjean, Magnussen.
Hamilton alles nüüd boksis ja eesmärgiks on uute rehvidega kesta lõpuni. Minna 30 ringi.
26. ring - Vettel möödus Hamiltonist, kes üritab teised üle kavaldada väiksema arvu boksipeatustega.
Räikkönen sõitis võistluste kiireima ringi.
21. ring - Hamilton korraks liidriks, ülejäänud esineliku mehed on juba boksis käinud.
18 ring - Vettel juhib, Hamilton on neljandana 13 sekundi kaugusel.
Esineliku mehed pole veel käinud. Kes tuleb esimesena?
Juba käib kõva boksipeatuste virr-varr.
10 ringi läbitud - Järjestus Vettel, Bottas, Räikkönen, Hamilton, Gasly, Magnussen, Hülkenberg, Alonso, Ocon, Hartley.
Räikköneni ja Hamiltoni vahe 9,1 sekundit.
Vettel kasvatab edu, vahe Bottasega 2,3 sekundit. Hamilton juba neljas, Räikköneni seljataga.
6 ringi sõidetud ja 18 meest veel rajal.
Verstappen on samuti katkestanud. Umbes sama hull etapp, nagu eelmine Haasi meeskonnale.
Hamilton võttis mitu meest korraga ette ja tõusis kuuendaks!
Vettel juhib Bottase ees 1,1 sekundiga. Räikkönen jääb maha juba 4 sekundiga.
Virtuaalne turvaauto rajal. Teine Red Bull jäi raja äärde. Daniel Ricciardo jaoks oli võidusõitu vaid kaks ringi.
Tagumine vasak rehv. Hamilton alles kümnes.
Hamilton ja Verstappen läksid kõgepidi kokku ja Verstappen lõhkus rehvi.
Bottas pääses Räikkönenist mööda.
Sõit läks käima.
Võidusõidu pikkus 57 ringi.
Masinad läksid soojendusringile.
Mida suudab Hmilton, kes stardib 9. kohalt. Oli kvalifikatsiooni neljas, aga autol vahetati käigukast ja sellest tulenevalt kukkus stardirivis viis kohta tahapoole.
Austraalia GP-l jäi mõru maik Ferrari siseheitluses Räikköneni õuele. Kas nüüd on soomlase kord tagasi nõelata? Tõotab tulla huvitav võidusõit. Mitmed masinad olid kvalifikatsioonis üsna võrdsed.
Õhtust! Vormel-1 hooaja teine etapp sõidetakse tulede valgel Bahreinis. Kas Ferrarid suudavad korrata esimese etapi edu, ehk võit ja teine mees veel poodiumil? Saame näha.