Enda vormelile vastuolulise detaili lisanud Ferrari peab selle eemaldama

 (12)
Peeglid ja vastuolulised tiivad nende kohal.
Peeglid ja vastuolulised tiivad nende kohal.Foto: XPB, XPB Images/Press Association Images/Scanpix

Vormel-1 sarjas käib pidevalt arendamine ja otsitakse paremaid lahendusi, mis vormelit rajal veelgi kiiremini edasi viiksid. Kui meeskondadele antakse luba mingi asja lisamiseks, siis kasutatakse seda reeglina ka maksimaalselt ära. Nii kinnitas Ferrari enda vormeli Halo külge peeglid, kuid lisas sinna tiivad, mis väidetavalt hoidsid peegleid paigal.

Kui peeglite lisamine oli igati reeglitepärane, siis tiibade külge kruvimine valmistas konkurentidele koheselt tuska, kirjutab Autosport.

Aprillis said vormel-1 tiimid kirja Rahvusvaheliselt Autoliidult FIA ning seal anti teada, et turvaelemendina vormelitele lisatud Halole võib külge panna ka peeglid. Seda kõike sõitjate turvalisust silmas pidades. Niimoodi taheti suurendada nende nägemisraadiust.

Nüüd võttis FIA vastu otsuse, et Ferrari poolt kasutatud tiivad ei ole reeglitega kooskõlas ning nii tuleb neil oma vormelit muuta.

Järgmisena kavas olevaks Monaco etapiks on Ferrari vormelitel endiselt Halo küljes peeglid, kuid neid toetavad tiivad on kadunud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare