Kõige nooremate pilootide võistlusklassis CADETT saavutas esikoha Hans Villemi, kes oli esimene ka avaetapil Käinas. Kvalifikatsiooni järel parimalt positsioonilt lähte saanud Villemi pidi poolfinaalis kokkupõrke tõttu leppima neljanda kohaga. Villemi end sellest häirida ei lasknud ning edestas kümneringilise kihutamise järel teise koha saanud Harli Õuna tervelt 11 sekundiga. Poodiumi kolmandale kohale tõusis poolfinaali võitnud Fred Joonas Alliksaar. Finaali teisena lõpetanud Siim Jakob Suits sai valelähte eest 10 sekundit trahvi ning langes seetõttu viiendale kohale.

MICRO klassis käis nelja piloodi vahel erakordselt tihe võidusõit kuni ruudulise lipu langemiseni. Kevin Korjus ja Karl Oscar Liiv tegid Käinas võidutsenud Valdur Komp’i olemise pingeliseks, kuid ka sellel korral ei õnnestunud kogenenumat konkurenti esikohalt tõugata. Neljas olnud Conrad Hildebrand kaotas võitjale vaid napp 1,5 sek.

Võistluspäeva sündmusterohkeim oli klass RAKET. 16 pilooti selgitasid kaasahaaravas etenduses paremusjärjestust – poolfinaalis oli veel viimasel ringil viiel poisil reaalne võimalus võita. Kõik korraga aga viimasesse kurvi ei mahtunud, suurimaks kannatajaks oli liidrikohal olnud Johannes Moor, kes lendas rajalt vahetult enne finiðijoont. Õnnelikum käsi oli soomlasel Petri Suvantol ja lätlasel Kristaps Kirsonsil. Finaalis, kus meistrivõistluste punkte jagatakse kaks korda enam kui poolfinaalis, kujunesid sündmused hoopis teise stsenaariumi järgi. Neli kihutajat jagasid põnevust nii endile kui ka pealtvaatajaile. Võitjana väljus lahingust Mihkel Selberg, teine oli Dainis Safonovs, kolmas oli poolfinaali juba soojendusringil katkestanud Kert Vellama ning neljas napilt Kristjan Penjam. Meistrivõistluste liidrina jätkab lõunanaaber Safonovs, on 100% kindel, et koduseid võidukihutajaid selline olukord ei rahulda ning oodata on ülipõnevat hooaega.

YAMAHA klassi kindel valitseja oli Martin Täht, kes ei jätnud mingit sõnaõigust oma konkurentidele. Martini enda arvates on tema ülekaal seletatav tehtud põhjaliku tööga. Teise kohaga kindlustas vendadele kaksikvõidu Madis Täht, poodiumi kolmandale astmele tõusis Kristjan Urm.

ROTAX JUNIOR klassis oli kiireim piloot Ranno Kallas. Kuigi poolfinaali stardirüseluses sai Kallase kart kannatada ning finaalsõitu tuli alustada viimaselt kohalt, jõudis ta liidrikohale ja jäi sinna kuni finiðini. Kergelt aga võit ei tulnud, kuna Kenneth Hildebrand ei andnud kuni lõpuni alla. Kolmanda koha kindlustas endale Jegor Popov. Kogu võistluspäeva kiireima ringiaja kirjutas enda nimele just Ranno Kallas, 43.774 sek annavad keskmiseks kiiruseks 82.41 km/h.

ROTAX MAX võistluspäeva dikteeris Hanno Rajamets. Nii nagu Käinaski, võitis ta Aravetel kõik sõidud. Siiski ei olnud ülekaal suur, kuna nii Konstantin Gordijenko kui Raivo Tamm olid pidevalt kuklasse hingamas. Finaalsõidu lõpetas teisena Gordijenko, poolfinaali katkestanud Raivo Tamm võitles end Allan Kakri ees kolmandale kohale.

Võistkondlik esikoht läks ülivõimsalt klubile Vihur Team, järgnesid T.T. Racing Team ja Paide Kart.

Eesti meistrivõistluste 3. etapp sõidetakse 21. juunil taas Aravetel.