BLOGI | Vettel võitis ülipõneva Briti GP, suurendas üldarvestuses edu Hamiltoni ees

(33)

Sebastian VettelFoto: Martin Rickett, PA Wire/PA Images/Scanpix

Silverstone'i rajal sõidetud vormel-1 Briti GP võitis Sebastian Vettel (Ferrari). Poodiumile mahtusid veel Lewis Hamilton (Mercedes) ja Kimi Räikkönen (Ferrari).

Sõit algas kohe intrigeerivalt, kui avaringil põrkasid kokku Räikkönen ning Hamilton. Hamilton langes kokkupõrke tagajärjel 17. kohale. Räikkönen sai karistada ning pidi boksis tegema 10-sekundilise peatuse.

Hea stardi teinud Vettel tõusis kohe liidriks. Hamilton suutis sõitjaterivi tagumisest otsast kiiresti tõusta ja oli 11. ringiks juba kuues.

Sõitu juhtis pikalt Vettel, aga boksipeatuste taktika tõttu õnnestus Bottasel 36. ringil liidriks tõusta. Eriti põnevaks läks sõidu lõpp, kuna lühikese aja jooksul tuli kahel korral rajale turvaauto. Kõigepealt kaotas auto üle juhitavuse Marcus Eriksson (Sauber) ning sõitis rajalt välja.

Paar ringi hiljem põrkasid omavahel kokku Carlos Sainz (Renault) ja Romain Grosjean (Haas) ning turvaauto tuli uuesti rajale.

Pärast turvaauto lahkumist hakkas Vettel teravalt ründama Bottast ja 47. ringil mööduski sakslane Mercedese piloodist. Kiirelt tõusid temast ette ka Hamilton ning Räikkönen. Sellises järjestuses sõit lõppes.

48. ringil pidi katkestama Max Verstappen (Red Bull), kellel oli probleeme käigukastiga.

Viiendanda lõpetas Daniel Ricciardo (Red Bull) ja kuuendaks jäi Nico Hülkenberg (Renault).

Vettel on üldarvestuses 171 punktiga liider. Hamiltonil on teisena 163 punkti. Räikkönen on 116 punktiga kolmandal kohal.

Vormel-1 Silverstone'i GP
Sõit on lõppenud! Vettel võidab Hamiltoni ja Räikköneni ees!
51/52 Esinelik: Vettel, Hamilton, Räikkönen, Bottas.
Kaks ringi on jäänud. Kas Vettel võtab võidu ära?
49/52 Max Verstappen katkestab!
49/52 Kimi Räikkönen möödub Bottasest ning on tõusnud kolmandaks!
48/52 Hamilton möödub Bottasest ning on tõusnud teiseks!
47/52 Tundub, et Ricciardo ja Verstappen põrkasid kokku. Ricciardo jätkab viiendal kohal. Verstappen alles 14.
47/52 Vettel on uus liider!
Vettel läks Bottasest mööda!
45/52 Esinelik Bottas, Vettel, Hamilton ja Räikkönen on väga tihedalt koos. Kes võidab GP?
44/52 Vettel ning Bottas peavad tulist võitlust esikoha peale. Soomlane on veel juhtimas.
Räikkönen möödus Verstappenist ja tõusis neljandaks.
43/52 Vetteli ja Bottase vahe on alla sekundi.
42/52 Vettel asub rünnakule, et mööduda Bottasest ning tõusta esimeseks.
42/52 Turvaauto lahkub rajalt. Sõit jätkub!
41/52 Turvaauto on jätkuvalt rajal. Grosjeani autot teiseldatakse minema.
Sainzi ja Grosjeani kokkupõrget uuritakse pärast sõitu.
40/52 Taas tuleb rajale turvaauto.
Carlos Sainz ja Romain Grosjean põrkavad kokku ning mõlemad peavad katkestama.
38/52 Kimi Räikkönen ja Verstappen võitlevad neljanda koha peale.
37/52 Turvaauto lahkub rajalt. Põnev lõpp on ees!
Vettel: "Öelge turvaautole, et see rahulikumalt sõidaks!"
Turvaauto rajale tulemine teeb sõidu lõpu väga põnevaks. Nüüd on esikuuik omavahel koos.
34/52 Esikuuik: Bottas, Vettel, Hamilton, Verstappen, Räikkönen, Ricciardo.
Rajale tuleb turvaauto. Sõitjad teevad kiirelt boksipeatused ära.
Ericsson tuleb autost välja omal jalal.
32/52 Marcus Ericsson sõidab rajalt välja. Esimeses sektoris kollased lipud lehvimas.
32/52 Ricciardo käib uuesti boksis. TOP 6: Vettel, Bottas, Verstappen, Räikkönen, Hamilton, Ricciardo.
26/52 Lewis Hamilton teeb oma esimese boksipeatuse. Langeb kuuendale kohale.
24/52 Räikkönen on jõudnud Ricciardo kannule. Vahe kõigest 0.6 sekundit.
23/52 Esikuuikust pole Hamilton ainsana boksis käinud.
22/52 Nii Vettel kui Bottas teevad boksipeatused ära. TOP 3: Vettel, Bottas, Hamilton.
Leclerc katkestas, kuna boksipeatuses ei pandud tema tagumist ratast korralikult kinni.
Ricciardo teeb samuti boksipeatuse. Langes nüüd Verstappeni järele viiendaks.
19/52 TOP6: Vettel, Bottas, Ricciardo, Hamilton, Verstappen, Räikkönen.
18/52 Verstappen teeb boksipeatuse, asub viiendal kohal.
16/52 Pärast boksipeatust ning karistuse kandmist on Räikkönen langenud üheksandaks.
12/52 Lewis Hamilton tõusis lõpust kiiresti 6. kohale, aga nüüd läheb raskemaks. Hamilton jääb Ricciardost maha 11.8 sekundiga.
11/52 Vetteli edu Bottase ees on kuus sekundit.
10/52 Hamilton möödub kindlalt Leclercist ja tõuseb seitsmendaks.
9/52 Grosjeani ja Magnusseni kokkupõrge on samuti uurimise all.
8/52 Hamilton on tõusnud juba 9. kohale.
Räikkönen sai Hamiltonile otsa sõitmise eest 10-sekundilise karistuse.
5/52 Hamilton tõusmas kiirelt. Asub juba 12. kohal.
3/52 Brendon Hartley katkestas tehniliste probleemide tõttu.
Hamilton asub 17. kohal.
2/52 TOP 3: Vettel, Bottas, Verstappen
Esimesel sektoril väljas kollased lipud.
Hamilton rajalt väljas kokkupõrke tagajärjel ja langes rivi lõppu.
Vettel teeb suurepärase stardi ja asub sõitu juhtima.
Start on antud!
Varsti algab sõit! Käimas on soojendusring.
Williamsi sõitjad Sergei Sirotkin, Lance Stroll ning Toro Rosso piloot Brendon Hartley alustavad sõitu boksiteelt.
Sebastian Vettel on ainus sõitja sellel hooajal, kes siiamaani kõik ringid kaasa sõitnud.https://twitter.com/F1/status/1015912082062106624
Tere päevast! Kell 16.10 algab Silverstone'i GP.

Hamilton võitis kvalifikatsiooni ajaga 1.25,892, mis tähistab ka uut rajarekordit. Vaid 0,044 sekundiga kaotas talle MM-sarja üldliider Sebastian Vettel (Ferrari), kolmanda stardikoha hõivas Kimi Räikkönen (Ferrari).

Neljandalt kohalt stardib teine Mercedese piloot Valtteri Bottas. Esikuuikusse mahuvad veel Red Bulli sõitjad Max Verstappen ning Daniel Ricciardo.

Delfi teeb kell 16.10 algavast sõidust tekstipõhise ülekande.