BLOGI | Verstappen võitis Austria GP, mõlemad Mercedesed raja ääres ja Vettel tõusis uueks üldliidriks

(28)
Max VerstappenFoto: Ronald Zak, AP

Austria GP võitis hollandlane Max Verstappen (Red Bull), poodiumile mahtusid veel Ferrari sõitjad Kimi Räikkönen ja Sebastian Vettel.

Sõit algas Mercedese jaoks hästi, Hamilton möödus stardis Bottasest ning esimesed 15 ringi möödusid Mercedese kaksikjuhtimisel. Siis tabasid Bottase autot tehnilised probleemid ning soomlane oli sunnitud katkestama.

Virtuaalne turvaauto tuli rajale ning selle käigus tegid kiirelt boksipeatuse ära Daniel Ricciardo (Red Bull), Verstappen, Räikkönen ja Vettel. Hamilton tegi oma peatuse alles 10 ringi hiljem, mille tõttu tõusis Verstappen liidriks, kes püsis esikohal sõidu lõpuni.

17 ringi enne lõppu pidi Ricciardo tehniliste probleemide tõttu sõidu enneaegselt lõpetama. Mercedese jaoks muutus etapp veelgi hullemaks, kui 64. ringil pidi ka Hamilton sarnaselt Bottasele tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Kolmandana lõpetanud Vettel möödus ühe punktiga üldarvestuses Hamiltonist ja on uus MM-sarja üldliider 146 punktiga. Kolmandaks tõusis Räikkönen 101 punktiga.

Vormel-1 Austria GP
Üldarvestus: 1. Vettel (146), 2. Hamilton (145), 3. Räikkönen (101), 4. Ricciardo 96, 5. Verstappen (93), 6. Bottas (92).
1. Verstappen; 2. Räikkönen; 3. Vettel; 4. Grosjean; 5. Magnussen; 6. Ocon; 7. Perez; 8. Alonso; 9. Leclerc; 10. Ericsson.https://twitter.com/F1/status/1013431811043741697
Sõit on lõppenud! Verstappen võitis Austria GP. Teisena lõpetas Räikkönen ning kolmandana Vettel. Vettel on ühtlasi ka uus MM-sarja liider.
Käimas on viimane ring
69/71  Esikolmik on tihedalt koos, Verstappen juhib Räikköneni ees 2,7 sekundiga ja Vettelit 4 sekundiga.
67/71 Kimi Räikkönen sõitis uue raja rekordi: 1.06.975
65/71 Vettel on hetkeseisuga uus sarja üldliider, kui sakslane lõpetab kolmandana, möödub ta ühe punktiga Hamiltonist.
64/71 Lewis Hamilton katkestas! Siiamaani on kõik pidanud katkestama tehniliste probleemide tõttu.
61/71 Sergio Perez möödus meeskonnakaaslasest Oconist ning on 7. kohal.
57/71 Hartley on neljas katkestaja. Jällegi tehniliste probleemide tõttu.
56/71  Esikolmik on pika maaga teistest ees. Hamilton kaotab liidrile 28 sekundit, viiendal kohal Grosjean kaotab 59 sekundiga Verstappenile ning ülejäänud sõitjad kaotavad juba ringiga.
55/71 Esimesel sektoril on väljas kollased lipud Ricciardo katkestamise tõttu.
54/71 Ricciardo katkestas! Mehe autot tabasid tehnilised probleemid.
53/71 Ricciardo jõudis napilt boksipeatuse teinud Hamiltoni ette 4. kohale.
53/71 Hamilton on teist korda boksis!
52/71 Hamilton pole suutnud head tempot hoida, kaotus Vettelile on suurenenud kolme sekundi peale.
20 ringi on jäänud lõpuni. Verstappen hetkel kindel liider, edu Räikköneni ees 6,4 sekundit.
48/71 Hamilton püüab poodiumikohta tagasi võita. Kaotus Vettelile on vaid 0,5 sekundit.
47/71 Hamilton sõidab välja uue kiireima ringiaja: 1.07.923
46/71 Sainz möödus Strollist ja on 15. kohal.
45/71 Verstappeni edu Räikköneni ees on 6,5 sekundit.
39/71 Kuna Ricciardo käis vahepeal boksis, siis esikolmikusse mahuvad Verstappeni järel Räikkönen ja Vettel.
39/71 Sebastian Vettel läks Hamiltonist mööda!
38/71 Räikkonen ja Ricciardo peavad tulist võitlust ning soomlane läks mööda ja tõusis teisele kohale.
36/71 Carlos Sainz langes boksipeatuse järel 17. kohale.
34/71 Verstappeni edu jälitajate ees viis sekundit.
33/71 Vettel jääb Hamiltonist maha 1,8 sekundiga.
32/71 Heitlus teise koha peale on väga tihe. Ricciardo, Räikkönen ja Hamilton mahuvad kahe sekundi sisse.
25/71 Lewis Hamilton teeb oma esimese boksipeatuse. Verstappen uus liider, Ricciardo teine, Räikkönen kolmas, Hamilton neljas ja Vettel viies.
Ricciardo läks Räikkönenist mööda ja austraallane nüüd kolmandal kohal.
20/71 Esiviisik: Hamilton, Verstappen, Räikkönen, Ricciardo ja Vettel.
16/71 Virtuaalse turvaauto ajal käisid mitmed sõitjad boksis, sealhulgas Verstappen, Räikkönen, Ricciardo ja Vettel.
 16/71 Virtuaalne turvaauto rajal. Hetkel esikolmik: Hamilton, Verstappen, Räikkönen.
Bottase autot tabasid tehnilised probleemid.
Valtteri Bottas pidi katkestama teiselt kohalt!
12/71 Esimene katkestaja: Nico Hülkenbergi autol läks mootor põlema ning pidi raja ääres peatuma.
Stoffel Vandoorne pidi käima varakult boksis kokkupõrke tõttu ja kaotab juba liider Hamiltonile ringiga.
4/71 Vettel on asunud tõusma ja on tagasi kuuendal kohal.
Vettel on langenud 8. kohale.
1/71 Hamilton esimene, Bottas teine, Verstappen kolmas ja Räikkonen neljas.
Esimesed kurvid möödusid kokkupõrgeteta.
Kimi Räikkönen tegi hea stardi ja asub hetkel teisel kohal.
Start on antud!
Soojendusring on käimas. Varsti algab start!
Selline on tänane lõplik stardirivi enne starti.
Sky Sportsi teatel peab kvalifikatsioonis 13. koha saanud Fernando Alonso alustama sõitu hoopis boksiteelt, kuna mehe autol vahetati esitiib ära.