Esimesena kindlustas omale tiitli Aavo Talvar klassis Rotax Max. Tema edu Mario Haugase ees oli

enne Rapla võistlust 72 punkti ja võit eelfinaalis oleks taganud meistritiitli igal juhul. Aavo ei

hakanudki saatust proovile panema. Eelfinaali võitis ta märjal rajal mäekõrguse, 11-sekundilise eduga ja tuli kolmandat aastat järjest Eesti meistriks. Finaali lõpetas Aavo samuti võitjana, ehkki edu Karl Songisepa ees oli „vaid" 1,9 sekundit.

Klassis Rotax Junior oli Tristan Viidase edu ainsa ohustaja Martin Rumbi ees suhteliselt napp - 34
punkti. Vihmaga sõidetud eelfinaali võitis Tristan Martini ees, suurendades edu 37 punktile. Finaalis
juhtis Tristan algusest lõpuni, ehkki oli viimastel ringidel tõsiselt ametis Fred Joonas Alliksaare
rünnakute tõrjumisega. Fredi teine koht aga oli Tristanile suureks abiks. Kuna Martin lõpetas Fredi
järel alles kolmandana, kasvas tema kaotus 47 punktini ja viimase etapi tulemustest sõltumata oli
Tristan Viidas esimest korda võitnud Eesti meistritiitli.

Kiireimas klassis Rotax DD2 juhtis Georg Vann tabelit 50-punktilise eduga Mario Vendla ees.
Eelfinaal lõpetati samas järjestuses ning vahe kasvas 53 punktile. Vahetult finaali eel aga tabas Mario karti rike, mis startimise võimatuks muutis ja näis, et üldesikoht langeb Georgile võitluseta sülle. Ent Georg näitas üles tõelist spordimehelikku suuremeelsust ja palus kohtunikel start edasi lükata. Mariole tulid appi ka konkurentide mehaanikud ning ühisel jõul seati kart mõne minutiga taas võistluskorda.

Finaalsõit ise kujunes tihedaks rebimiseks Georgi, Mario ja Tõnis Liigmanni vahel. Algul juhtis
Georg, kuid 7. ringil pääses Tõnis ette ja enam kohta käest ei andnud. Mario rünnakud suutis Georg aga tõrjuda ning teine koht tagas talle sarjavõidu ja Eesti karikavõitja tiitli.

Täpselt 50-punktiline oli ka Rotax Mastersi tiitlitaotlejate Meelis Meemanni ja Erki Lehiste vahe.
Erki võit põnevas eelfinaalis kahandas selle 47 punktile. Finaalis juhtis algul samuti Erki, siis pääses Meelis mööda. Selline seis oleks talle meistritiitli taganud, kuid esikohaheitlusse sekkus ka Hanno Rajamets. Esmalt möödus ta Erkist ja viimasel ringil trügis ette ka Meelisest. Kohtunikud nägid Hanno tegevuses siiski määrusterikkumist ning 10 trahvisekundit kukutasid ta esikohalt neljandaks. Finaalivõit läks niisiis ikkagi Meelis Meemannile ja ühes sellega ka Eesti meistritiitel.

Üle tüki aja nähti Rapla rajal jälle KZ2-klassi võidusõitu, ehkki sõideti koos Rotax Mastersiga ja EMV kavva võistlus ei kuulunud. Eelfinaali võitis Juhan Maltna, finaali järel aga sai esimest korda
poodiumi kõrgeimale astmele tõusta Martin Kolu.

Micro-klassis võitis Artur Ploom Raplas tasavägiste ja põnevate võidusõitude järel nii eelfinaali kui
ka finaali, ent tehniline komisjon tühistas tema tulemused. Protesti järel otsustas võistluse žürii Arturi saavutatud kohad ennistada ning määras rikkumise eest karistuseks rahatrahvi. See jättis lahtiseks ka sarjavõitja nime. Paul August Lääne lõpetas eelfinaali neljanda ja finaali teise kohaga ning säilitas punktiliidri staatuse, kuid tema edu Arturi ees kahanes 22 punktilt kümnele.

Kõige segasem on EMV seis viimase etapi eel klassis Raket. Raplas võitis eelfinaali punktiliider
Mark Rõõmussaar, lähematest konkurentidest oli Ian Adrian Jõeorg viies ja Ralf Aron valestardi
eest saadud 10 trahvisekundi tõttu alles üheksas. Kuna aga võidusõit vihma tõttu katkestati, anti
kaotajate õnneks välja vaid pooled punktid. Finaalis pääses Mark stardist juhtima, tema tuulde aga
võttis end Siret Räämet. Siret näitas üles head taktikalist vaistu, ei hakanud möödasõitu üritama ning see võimaldas neil kiiresti eemalduda omavahel kemplevatest jälitajatest. Kui 16st ringist jäi sõita veel viis, libises Siret ühel pidurdusmaal Markist mööda. Seis enam ei muutunud ja finišis pidid kõik poisid tunnistama, et seekord oli ainus naissoost konkurent kõigist kiirem ja osavam. Meistritiitlile on veel neli kandidaati: Mark Rõõmussaar (223,5 punkti), Ralf Aron (213), Ian Adrian Jõeorg (209) ja Siret Räämet (193).

Klassis Cadet, kus EMV arvestust ei peeta, võttis selle klassi tänavune valitseja André Otti kaks
järjekordset sõiduvõitu. Mõlemal korral langes algul parimalt stardikohalt kolmandaks, kuid kiire,
ühtlane ja vigadeta sõit tõstis ta lõpuks ikkagi esimeseks. Finaalis järgnesid talle Karl-Kenneth
Neuhaus ja Steven Pärnasalu.

Eesti meistrivõistluste kaheksas etapp, mis on ühtlasi Balti karikavõistluste kuues etapp, peetakse 24. septembril Järvamaal Aravetel. Mõlemas sarjas on see tänavune viimane osavõistlus.