Kukemetsas sõideti neli korda enduro- ja sama arv kordi krossikatset ning päeva lõpuks suutis need kõikide klasside peale kõige kiiremini läbida E1 klassi parim Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Team), teise koguaja sõitis välja E1 teise koha saanud Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK), kes kaotas Uusnale 48 sekundiga. Üldarvestus oli kolmas E2 arvestuses võitnud Martin Leok (KTM), tema koguaeg oli teise koha saanud klubikaaslasest aeglasem ainult 3,4 sekundit.

E1 masinaklassis sai kolmanda koha Hendrik Talviku (KTM, Paikuse MK), kes kaotas Uusnale pea 3 minutiga. Selle klassi Eesti karikavõitjaks tuli tänavu Uusna (80 punkti), teise koha sai Rääts (68 p) ja kolmanda Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Honda Racing, 65 p), kes juhtis enne viimast etappi, kuid vigastas mõni aeg tagasi kätt ja peab kaua radadelt eemal olema.

E2 klassi teine ja kolmas olid sarnaselt eelmisele etapile Toomas Triisa (Honda, RedMoto Honda Racing) ja Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), Triisa jäi klassivõitjast 46,3 ning Talu Triisast omakorda 13 sekundit. Martin Leok võitis hooaja kokkuvõttes 97 punktiga, talle järgnesid Talu (77 p) ja Triisa (71 p).

E3 klassis edestas Riho Kollist (KTM) 1 minuti ja 31,4 sekundiga oma klubikaaslast Mart Meerut (KTM, Sõmerpalu MK), kolmandaks tulnud Mehis Meibaum (Gas Gas MK) kaotas Kollistile juba üle viie minuti. Eelmisel etapil kindlustasid endale kaks esimest kohta Urmas Põldma (Beta, RedMoto Honda Racing, 71 p) ja Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK, 52 p), keda ei ohustanud ka Kollist, kes sai küll nüüd maksimum 20 punkti, kuid jäi 48 punktiga kolmandaks.

Seenior 40 arvestuses võitis Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme) Toivo Nikopensiuse (Yamaha, Paikuse MK) ja leedulase Danelius Žoštautase (KTM) ees. Enamus etappe võitnud Üpraus (97 p) saavutas hooaja kokkuvõttes karikavõidu, teiseks tuli Kukemetsas neljas olnud Andrus Allikvee (KTM, AYR Racing Team, 69 p) ja kolmandaks Nikopensius (67 p).

Harrastajate klassi kolm kiireimat olid Timo Hermlin (KTM, RedMoto Honda Racing), Vaido Kalm (KTM, Sõmerpalu MK) ja Sander Luiga (KTM, Tartu Enduro Klubi). Kalm'ile piisas Kukemetsa teisest kohast, et aasta kokkuvõttes esikoht saada, hooaja lõpuks kogus ta 87 punkti ning edestas teiseks tulnud Hermlini 3 punktiga. Kolmanda koha sai Kukemetsas neljandaks tulnud võitja klubikaaslane Andres Arro (63 p).

Algajate seas, kus käis rajal 37 sõitjat, võidutses sellel etapil Egert Säärits (KTM, Tartu Enduro Klubi), teise koha sai Rene Dubolazov (KTM, Sõmerpalu MK) ja kolmanda, nagu ka eelmisel etapil, Rene Jerbach (Gas-Gas, RedMoto Honda Racing). Karikavõitjaks tuli aga Jerbach (73 p), teise koha sai Dubolazov (67 p) ja kolmanda Kukemetsa selle klassi 11-s Ain Musting (KTM, RedMoto Honda Racing, 48 p).

Veteran 50 klassis võitis sarnaselt eelmistele etappidele Madis Pool (KTM, Pärnu MC), kellele järgnes seekord leedulane Ričardas Duonelavičius (KTM). Pool, kes võitis kõik võistlused, kogus 100 maksimumpunkti ja on tänavune veteranide parim. Teise koha sai hooaja kokkuvõttes Duonelavičius (47 p) ja kolmanda lätlane Andris Kalninš (Husaberg, Motobox RT, 17 p), kes Kukemetsas ei osalenud.

Juuniorites oli parim soomlane Tino Nuuttinen (KTM), selle klassi teine sõitja Andre Prems (Honda) katkestas peale teist katset. Eelmisel etapil 77 punktiga karikavõidu kindlustanud soomlane Kosti Kirjavainen (Yamaha) Kukemetsas ei võistelnud. Hooaja kokkuvõttes järgnesid talle Nuuttinen (54 p) ja kaasmaalane Hugo Svärd (Yamaha, 40 p), kes võitis kaks esimest etappi.

Kohalik endurohooaeg jätkub 12.-13. septembril, kui esimesel päeval sõidetakse Võrtsjärve enduro proloog Elva ekstreemenduro ja päev hiljem Võrtsjärve ääres Eesti meistrivõistluste kolmas etapp.